zamknij

Wiadomości

Wodzisław, stacja monitoringu powietrza: nad miastem znów unosi się toksyczna chmura

2016-01-19, Autor: mk
Pomiary stacji monitoringu powietrza w Wodzisławiu nie pozostawiają złudzeń: od wczoraj jakość powietrza w naszym mieście jest bardzo zła.

Reklama

Aktualne warunki atmosferyczne przyczyniają się do tego, że nad Wodzisławiem rośnie chmura pyłu, a jakość powietrza jest bardzo niekorzystna. Występują znaczne przekroczenia wartości dobowych dopuszczalnych stężeń PM10 (50 µg/m3). Wczoraj na stacji Wodzisławiu wartość ta była przekroczona o 226%. Aktualne stężenie to 210 µg/m3.

 

Według prognoz Wojewódzkiego Centrum Zarządzania, sytuacja taka będzie utrzymywać się co najmniej do jutra. W tych dniach lepiej unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni.

Pomiary wodzisławskiej stacji monitoringu powietrza można znaleźć tutaj. Przypomnijmy też o możliwości pobrania bezpłatnej aplikacji SmokSmog, dzięki której można sprawdzić aktualny stan zanieczyszczenia powietrza w Wodzisławiu.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~amacieja17 2016-01-19
  14:50:32

  0 0

  Wystarczy poznym wieczorem zobaczyc co robi Radlinska Koksownia.

 • ~mwh 2016-01-19
  20:57:33

  0 4

  W przypadku tak radykalnych stężeń, szkoda że prezydent miasta nie aneksował z przewoźnikiem KM Wodzisław Śląski darmowych autobusów! Nawet jeśli 100 mieszkańców zostawiłoby samochód w domu i jechało darmowym autobusem to w przypadku takiego ogromnego stężenia toksycznego warto to zrobić. Kraków ma właśnie taki przepis - smog=darmowa komunikacja miejska.

 • ~mala_lady 2016-01-20
  08:40:53

  0 5

  To jest bardzo dobry pomysł. Skoro Żory mogły wprowadzić darmową komunikację to dlaczego nie Wodzisław

 • ~zorientowany 2016-01-20
  18:48:50

  8 0

  Nie ma się co czarować, komunikacja zbiorowa niewiele pomoże. To wszystko te kopciuchy co na zdjęciu. W dziesiątkach domów palą czym się da, a na pytanie dlaczego, każdy powiada: mój dziadek palił mułem, mój ojciec palił mułem, to i ja będę palił mułem! I w tym samym momencie posyła własne dziecko na saneczki - dla zdrowia! Trują nas, trują siebie. A tak na marginesie, to ciekawe czym ogrzewa domostwa nasza lokalna władza?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1243