zamknij

Wiadomości

Wodzisław: urzędnicy pukają do sprzedawców. Po co?

2014-08-12, Autor: mk
Wodzisławski magistrat co roku przeprowadza akcję szkoleniową dla sprzedawców wyrobów alkoholowych. Tegoroczna ma jednak zupełnie inną formą od poprzednich.

Reklama

Dotychczas szkolenie takie odbywało się w wyznaczonym miejscu, do którego zapraszani byli lokalni sprzedawcy. Niewielu jednak z zaproszenia korzystało, a tym samym brało udział w szkoleniu.

 

– W tym roku stawiamy na szkolenie terenowe – mówi Joanna Stolarska, kierownik biura organizującego szkolenie. – Osoby szkolące zapukają do drzwi wszystkich 192 punktów sprzedających alkohol na terenie miasta. Na miejscu przeszkolą sprzedawców, informując ich o problematyce związanej ze spożywaniem alkoholu, obowiązujących przepisach oraz konsekwencjach w przypadku niestosowania się do nich – dodaje.

Sprzedawcy będą mieli również okazję nauczyć się jak asertywnie odmawiać, współpracować z odpowiednim służbami oraz jak postępować w sytuacjach nietypowych.

 

Szkolenia zaczęły się 4 sierpnia i potrwają do 28.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2014-08-12
  10:43:15

  4 0

  rolą sprzedawcy w sklepie jest sprzedawać a nie uczestniczyć w nieobowiązkowych "szkoleniach" które są niczym innym jak marnotrawieniem czasu. gdyby mi ktoś przyszedł do sklepu to wywaliłbym na zbity pysk. przecież wiele z tych 192 sklepów istnieje już n lat na rynku i większość z nich zna przepisy. "problematyka związana ze spożywaniem alkoholu"? przecież te sklepy żyją z tego, że konsumenci spożywają alkohol, a jak ktoś pić nie umie to już jego problem prawdę mówiąc. urzędnikom gratuluję po raz n-ty głupoty nie doszli do tego, że na wcześniejszych szkoleniach nie było chętnych bo najwyraźniej nie było zainteresowania. na siłę trzeba ludzi uszczęśliwiać niczym partia mająca jedyną "słuszną wizję". w w/w terminie jest 18 dni roboczych - szybko licząc to ok.10.66 sklepów dziennie do zaliczenia (średnio 45min na jeden przy 100% dniówce czyli 8h w terenie). życzę powodzenia, bo pewnie wielu urzędników nie wie nawet gdzie te sklepy znajdują się w terenie. Odliczając dojazd, znalezienie sklepu, wbicie się w czas by był na szkolenie (wiele spożywczych na to nie ma czasu) wyjdzie góra 30min na punkt. Problem w tym, że wiele sklepów z alkoholem pracuje na 2 zmiany. zatem pozostaje pytanie o sens i skuteczność takiego "szkolenia"? ;-)

 • ~mar 2014-08-12
  19:23:46

  0 1

  @mhl Przeliczłeś to na jedną osobę. Zapomniałeś,że w UM jest rzesza pracowników. Wystarczy 5 osób i każdy swój przydział (2 sklepy na dzień) obejdzie nawet piechotą. Tak na marginesie to świetna praca na senny okres wakacji ;-)

 • ~ 2014-08-12
  21:04:03

  0 1

  oj mar to masz cd. z FB ;-) jeszcze jedna techniczna uwaga, te 30 min to przy 1 urzędniku, oczywiście pewnie ruszy cała armia, którzy będą pracować w pocie czoła przez prawie cały miesiąc jakby innych zajęć nie było na przestrzeni lat widać marną skuteczność, ale wygląda na to, że najlepiej wprowadzić obowiązkowe szkolenia inaczej nie dostaniesz/przedłużysz koncesji i będzie 100% normy - niech nam żyją urzędnicy. tak na marginesie to jakoś nie chce mi się wierzyć, że w urzędzie nie ma co robić przez miesiąc - to przy opcji, że całe biuro ruszy w teren ;-) tutaj zakres działań biura http://gmwodzislawsl.peup.pl/eurzad.seam?tkomId=7256&actionMethod=eurzad.xhtml%3ApeupAgent.selectTempKom&cid=56473

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1243