Zorza Wodzisław wciąż czeka na pierwsze punkty

2012-10-16, Autor: gs
W trzecim spotkaniu na szczeblu siatkarskiej II ligi zawodniczki Zorzy Wodzisław ponownie przegrały spotkanie 0:3 - tym razem uległy na własnym parkiecie zespołowi MCKiS Cargo Jaworzno.

Kluczem do takiego, a nie innego rozstrzygnięcia spotkania były skuteczny serwis i dobra gra blokiem przyjezdnych. Przy stanie 11:11 w pierwszym secie na zagrywce po stronie gości pojawiła się Agata Kmiecik. Jej skuteczny serwis i dobra gra blokiem spowodowały, że MCKiS CARGO zdobył 10 punktów z rzędu, a chwilę później wygrał seta do 17.

Drugi set rozstrzygnął się w końcówce. Wodzisławianki potrafiły wprawdzie odrobić kilkupunktową stratę, a nawet wyjść na prowadzenie (21:20), jednak kolejne punkty zdobywał już tylko zespół z Jaworzna. Znów zdecydowały dobry serwis i blok.

Ostatni set był już bez historii. Zorza przegrywała od początku - 0:8 i 1:10. Ostatecznie wodzisławianki uzbierały 13 punktów i w trzecim meczu z rzędu przegrały 0:3.

Kolejne spotkanie w siatkarki Zorzy rozegrają w najbliższą sobotę, 20 października. Wodzisławianki zmierzą się na wyjeździe aktualnym wiceliderem 2. grupy - AZS SPS Politechniką Częstochowską.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MCKiS Cargo Jaworzno 0:3 (17:25, 21:25, 13:25)

Zorza: Marta Wójcik (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Aleksandra Małek, Karolina Sowisz, Monika Wieliniec, Patrycja Szado, Judyta Ogerman, Magdalena Prokop, Agata Czernecka, Patrycja Michalska, Daria Hibner, Weronika Dusza (libero)

MCKiS CARGO: Karolina Kuryło, Magdalena Zawiślak, Agata Kmiecik, Daria Pala, Marta Trebert, Agata Ficek, Olga Samul (libero) oraz Małgorzata Skalska, Joanna Borończyk, Klaudia Gibas, Aleksandra Sochacka, Wioletta Komisarczyk