zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Maja 2017-06-22 14:00:06

  @auto-bus nie zgadzam się zTobą, bo właśnie prezydent kształtuje politykę miasta która ma na celu rozwój. Przez rozwój ja rozumie właśnie wpływy budżetowe , ilość miejsc pracy, ilość firm w mieście , dochody mieszkańców. Dla mnie nie jest rozwojem otynkowanie budynków urzędu czy tez wymiana okien w szkołach. Wpływy budżetowe są ścisłe skorelowane z rozwojem gospodarczym miasta, widać ze przy ostrożnym szacowaniu budżetu nie zostały zrealizowane na poziomie minus 8 200 000 zł, a prawdopodobnie chodziło o jakieś dodatkowe 10 mln. Wynika to z dużych błędów w zarządzaniu miastem które się ciągną od lat, braku wizji rozwoju miasta która widać na każdym kroku. Tu się tylko administruje bieżącymi sprawami i z wszelkich sił próbuje utrzymać na stolku, ruchów strategicznych brak, co z reszta zaczyna się mścić w postaci zastoju w mieście i niewykonaniu zaplanowanych wpływów.

 • ~auto-bus 2017-06-22 13:36:59

  nie jestem pewien czy prezydent ma do końća wpływ na realizację przychodów. Majątkowych, ze sprzedaży nieruchomości - owszem. Ale z podatków od ludzi? Jak ktoś przestaje pracować, to przestaje odprowadzać podatki. A jak się wyprowadza, to odprowadza podatki tam gdzie mieszka. To samo dzieje się z firmami, jeśli wynoszą się z miasta. Nie widzę tu za bardzo związku z wykonaniem budżetu. Oczywiście można zadać sobie pytanie czy prezydent zrobił wszystko, by ściągnąć firmy, ewentualnie zatrzymać ich odpływ, ale to nie jest sprawa która ma związek z wykonaniem budżetu i przyznaniem absolutorium.

 • ~wodzislawianin1 2017-06-22 12:54:30

  Przecież to "Nowe Miasto" (tylko z nazwy), to skansen komuny, radny ma rację bo tam nic się nie rewitalizuje. Żeromskiego, Plac Zwycięstwa, Prusa, Waryńskiego itd. to jeden wielki wstyd dla Wodzisławia Śląskiego. Także nie dziwię się, że ludzie są wkur....ni. Dziwie się, że tak słabo protestują...

 • ~Maja 2017-06-22 10:00:58

  Pan radny Kochanowicz był taki zakochany w panu Kiecy, ale widać z czasem spadły łuski z oczu i radny trochę oprzytomniał. Przychody miasta lecą w dół ale na Bogumińskiej refleksji brak. Na zmianę styl zarządzania miastem nie ma co liczyć , więc mieszkańcom pozostaje tylko czekać na nowe wybory.

 • ~wodzislawianin1 2017-06-22 08:58:16

  W przypadku ciągnącego się remontu Matuszczyka, miastu grozi całkowity paraliż. Czy zarządzający miastem i powiatem nie przewidują, że mogę sprowadzić całkowity paraliż całej dzielnicy i nie przewidują zagrożeń z tym związanych? To wręcz zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców osiedli mieszkaniowych! Jeśli nie daj Boże komuś cokolwiek się w tym czasie stanie i pomoc nie dotrze na czas, przez bezmyślne decyzje zarządów dróg, to polecam wytoczyć proces sądowy Starostwu Powiatowemu w Wodzisławiu Śląskim, które od dnia 26 czerwca 2017 przyczynić się może do kompletnego paraliżu komunikacyjnego w Wodzisławiu Śląskim, nie organizując w zamian innych usprawnień i ewentualnych udrożnień ruchu oraz nie przewidując zagrożenia jakie może ze sobą nieść równoczesny remont Matuszczyka, Kokoszyckiej, Radlińskiej.

 • ~Zenobia Jeszka 2017-06-21 22:38:14

  MOJA ZUZIA , pierwsza z prawej.

 • ~Wilchwer 2017-06-21 22:09:59

  Copacabana będzie:)

 • ~pietruch 2017-06-21 17:50:59

  Pimpa co ma park, schron do nagrody na promocje? Rozumem, że wolałbyś aby tej nagrody nie było, czy jak? Malkontent, znasz takie słowo?

 • ~PimpaLesna 2017-06-21 10:08:25

  @pietruch - sukces jak swinia, szczegolnym sukcesem bylo rozwalenie parku i postawienie schronu dla zuli.

 • ~pietruch 2017-06-20 22:44:19

  Jak Was czytam, to ręce opadają. Miasto odnosi sukces, mniejszy lub większy a tu słoma z butów wychodzi. Pimpa, masz jakieś informacje złóż zawiadomienie - fakt ono nie jest anonimowe wiec idiota z innych idioty nie zrobi. Wilchwer, naprawdę pokazałbyś ruiny kopalni - brawo Ty. Odrok, nie samą Odrą Wodzisław mieszkańcy żyją.

  Rozumiem, że lepiej by było gdyby miasto tych pieniędzy nie dostało. Co wtedy byście pisali? To samo?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lubicie spędzać czas nad wodzisławskim Balatonem?

Oddanych głosów: 165