Kadeci Górnika Radlin odpadli z mistrzostw Polski w ćwierćfinale

W turnieju ćwierćfinałowym o mistrzostwo Polski kadetów w siatkówce SK Górnik Radlin zajął trzecie miejsce. Niestety ten wynik nie wystarczył, by awansować do półfinału rozgrywek.

Od 9 do 12 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Żorach został rozegrany jeden z ośmiu w kraju turniejów ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski kadetów w siatkówce. W każdym ćwierćfinale MP sześć drużyn zostało podzielonych na dwie podgrupy po trzy zespoły. Dwie najlepsze ekipy z każdej podgrupy awansowały do finałów poszczególnych zawodów. Te z kolei zagrały o pierwsze i drugie miejsce w ćwierćfinale, które gwarantują awans do półfinału MP kadetów.

I tak siatkarze SK Górnika Radlin zmierzyli się w swojej podgrupie najpierw z TS Victorią PWSZ Wałbrzych, a później z AZS-em PWSZ Nysa. Pierwsze spotkanie od pierwszego gwizdka toczyło się po myśli naszej drużyny. Już na początku pierwszego seta siatkarze z Radlina objęli kilkupunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca seta, wygrywając 25:18. W drugiej i trzeciej partii gra była bardziej wyrównana, ale mimo to Górnikowi udało się wygrać oba sety do 23 i całe spotkanie 3:0.

Drugi mecz nasza drużyna rozegrała z zespołem z Nysy. Niestety w tym spotkaniu radlińscy siatkarze wypadli znacznie słabiej. Nie mogli sobie poradzić z dobrą grą przeciwników, czego efektem była porażka Górnika 0:3. Mimo to nasz zespół zajął drugie miejsce w podgrupie.

W kolejnym spotkaniu kadeci z Radlina zmierzyli się ze zwycięzcami drugiej podgrupy - Akademią Jastrzębskiego Węgla. Podobnie, jak w meczu z AZS-em nasza drużyna zaprezentowała znacznie słabszą siatkówkę od przeciwników. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla jastrzębian.

Po porażce z Jastrzębskim Węglem ekipie Górnika pozostał już tylko mecz z MKS-em Andrychów o trzecie miejsce w turnieju. W pierwszej partii nasz zespół zbudował sobie przewagę, którą utrzymał do końca seta, wygrywając do 19. W drugim secie rywale poprawili swoją grę i spotkanie stało się bardziej wyrównane. Mimo to siatkarzom z Radlina udało się ostatecznie wygrać do 23. Trzeci set należał do zespołu z Andrychowa, w którym pokonali siatkarzy Górnika do 18. Natomiast w czwartej partii znowu z dobrej strony pokazała się nasza drużyna. Radlinianie wypracowali przewagę, dzięki której wygrali seta i całe spotkanie 3:1.

Zdobywając trzecie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Górnik Radlin zakończył zmagania o mistrzostwo Polski kadetów w siatkówce. Z żorskich zawodów do półfinału awansowali Jastrzębski Węgiel i AZS PWSZ Nysa.