MKS Wodzisław: bez litości w drugiej połowie. Królewscy pokonani

2014-12-19, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Kadeci MKS Wodzisław Śląski pokonali w meczu u siebie zespół Królewskich Chorzów. Początkowo wszystko wskazywało jednak na porażkę naszej drużyny, która odrodziła się jednak w fantastyczny sposób!

Pierwsza połowa spotkania to bardzo słaba postawa wodzisławian, co skwapliwie wykorzystali goście prowadząc do przerwy szesnastoma punktami 36:20. W tym momencie nic nie zapowiadało końcowej wygranej, mało tego, należało się spodziewać wysokiej porażki na swoim parkiecie.

W przerwie, po głębokiej analizie gry i postawy na boisku naszego zespołu, znalazł się na parkiecie zupełnie inny, wodzisławski zespół. Swoją wolą walki i determinacją w obronie zadziwił Królewskich i kibiców. Po przebudzeniu naszych zawodników w grze defensywnej, nastąpił bardzo dobry okres gry w szybkim ataku i seria fantastycznych, celnych rzutów za 3 punkty Sebastiana Wutke (4x3pkt) i Kamila Syski (3x3pkt) - MVP meczu. Za wzór waleczności posłużył w tym spotkaniu Adrian Adamczyk, który do końca wierzył w odwrócenie losów spotkania. Wynik drugiej części gry 49:10 dla MKS Wodzisław Śl. i końcowe zwycięstwo.

MKS Wodzisław - KRÓLEWSCY Chorzów 69:46 (8:18,12:18, 29:8, 20:2)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Wutke Sebastian 20 – kapitan drużyny, Syska Kamil 19, Banasik Bartosz 8, Paryło Jan 8, Adamczyk Adrian 6, Rybiński Iwo 4, Pawliński Karol 2, Wieczorek Jakub 2, W zawodach brał też udział: Wodecki Tomasz. Trener zespołu: Marek Malik