Ponad 50 uczestników pokazało jak świetnie posługuje się śląską gwarą podczas swoje VI edycja konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”, organizowanego przez Stowarzyszenie „Vladislavia”. Gawędziarskie popisy zwycięzców będzie można usłyszeć podczas gali finałowej na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.
2015-12-11 07:00Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem „Vladislavia” zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w szóstej edycji konkursu gawędziarsko-poetyckiego „Fedrowani w godce”.
2015-11-06 07:00Jeśli kochacie śląską gwarę i „godocie po naszymu”, albo chcecie lepiej poznać język naszego regionu, to koniecznie wybierzcie się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się tak „Popołedni ze ślonskom godkom”.
2015-05-13 10:00W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie zaprasza wszystkich, którzy godajom, ale też tych, którzy chcą poznać śląską gwarę na „Świynto Ślóńskij Godki”.
2015-02-14 08:00Stowarzyszenie „Vladislavia" zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w piątym już konkursie gawędziarsko-poetyckim „Fedrowani w godce”.
2014-11-10 08:00Witryna internetowa slonskogodka.com organizuje śląską imprezę pod nazwą „Wielko Uciecha 2014 – Slonsko Godka To Jo”.
2014-08-20 09:00Na wodzisławskiej scenie wystąpią laureaci konkursu gawędziarskiego "Fedrowani w godce”.
2013-12-13 00:00W Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks" widzowie będą mogli delektować się wyjątkowym programem satyryczno-wokalny „Arie spod familoka".
2013-02-15 00:00Nie lada gratka czeka na miłośników śląskiej godki w Wodzisławskim Centrum Kultury. Odbędzie się tam bowiem gala konkursu „Fedrowani w godce”.
2013-02-06 00:00W Wilchwach było świątecznie, gwarno i wesoło, a wszystko za sprawą Wilchwiańskiej Biesiady, która już po raz drugi odbyła się w tamtejszej szkole.
2013-01-09 00:00Niespokojne popołudnie: dachowanie na Czarnieckiego, wypadek z udziałem motocykla w Rydułtowach
4854Zmiany na rynku. Od 1 maja wjadą tam tylko upoważnieni
4808Gorąco na sesji Rady Miasta. Rozmawiano o imigrantach, obecni byli także posłowie na sejm
4101Zamordował maczetą dwie osoby. Rafał Z. z wyrokiem dożywocia
3547Trafiona "szóstka" w Rydułtowach! Szczęśliwiec zgarnął ponad 11 milionów!
2723Nawet 40 zł za paczkę papierosów! Unia Europejska planuje ujednolicenie akcyzy
2Wjechał w płot z 3,3 promila i bez prawa jazdy. 25-latek z Wodzisławia odpowie przed sądem
1Pędził 113 km/h obok szkoły! Stracił prawo jazdy i słono zapłaci
1Sprawdź, jak pojada autobusy w majówkę
0Wypadek na ul. Tetmajera w Rydułtowach. Motorowerzysta w szpitalu
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert