Karny Kopciuch i Fundacja 360! doprowadzili do kolejnego postępowania administracyjnego w sprawie kopcącego budynku. W efekcie, w jednym z domów przy ulicy Sławików w Rybniku właściciel wymienił stary piec i przeszedł na ogrzewaniem gazem.
2021-12-08 15:00„Wymień stary kocioł. Zostało tylko 100 dni!” - taki napis był wyświetlany w czwartkowy wieczór na elewacji katowickiego Spodka. Działacze Polskiego Alarmu Smogowego chcieli przez to przypomnieć, że jesteśmy na ostatniej prostej wdrażania kolejnego, ważnego etapu uchwały antysmogowej na Śląsku.
2021-09-24 07:00Gminy Bieruń, Radlin i Lubomia znalazły się na czele rankingu pokazującego aktywność gmin w programie „Czyste Powietrze” za I kwartał 2021 roku.
2021-06-29 11:29Sukces akcji społecznej Karny Kopciuch i Fundacji 360! Wójt gminy Godów orzekł, że spaliny wydobywające się z komina jednego z uporczywych „kopciuchów” mają negatywny wpływ na środowisko i nakazał wymianę kotła. Choć stwierdzenie tego faktu wydaje się być oczywiste, to jest to prawdopodobnie jedna z pierwszych takich decyzji w polskim systemie prawnym!
2021-05-27 12:00Statystyki ostatnich miesięcy pokazują, że nadal to pogoda decyduje o tym, jakim powietrzem oddychamy. W ostatnim sezonie grzewczym jakość powietrza w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu była grosza niż rok wcześniej.
2021-04-16 12:001 stycznia 2022 roku wchodzi w życie kolejny etap uchwały antysmogowej. Niestety, z powodu opóźnień w budowie sieci gazowniczej wielu mieszkańców mających popisane umowy z gazownią nie zdąży wymienić starych kotłów „kopciuchów”. Czy po 1 stycznia takie osoby będą karane za eksploatację starych kotłów?
2021-03-26 13:00- Gdyby dla każdego z nas priorytetem było długie życie i zdrowie naszych najbliższych, wtedy prawdopodobnie nie rozmawialibyśmy dziś o żadnym smogu. A tak, mamy do czynienia z absurdalną sytuacją, że najpierw kopcimy z kominów i zanieczyszczamy powietrze, a następnie płacimy ciężkie pieniądze na leczenie, służbę zdrowia, a nawet na tak prozaiczne wydatki, jak odnawianie elewacji i pomieszczeń naszych budynków, które po kilku latach są brudne od sadzy – mówi w wywiadzie dla akcji Karny Kopciuch Andreas Glenz, prezes i twórca marki PREVAC.
2021-02-26 08:00- Nagłaśnianie smogu nie jest modą. Przeciwnie, zbyt mało o tym mówimy, bo wciąż jeszcze społeczeństwo nie rozumie, jak bardzo sobie szkodzi, o ile lat skraca sobie życie, lekceważąc ten problem – mówi w wywiadzie dla akcji społecznej Karny Kopciuch dr hab. n. med. Tadeusz M. Zielonka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
2020-12-31 10:00W ciągu ostatnich 9 miesięcy na skrzynkę mailową akcji społecznej Karny Kopciuch wpłynęło już 1000 zgłoszeń trucicieli z całej Polski.
2020-09-11 12:00Wierzyć się nie chce, ale to prawda: choć sezon grzewczy dawno się skończył, na skrzynkę mailową akcji Karny Kopciuch wciąż napływają zgłoszenia budynków, które kopcą w środku lata!
2020-07-31 13:00Powstanie nowy dworzec, łącznik i parking Park&Ride (zdjęcia)
14463Mundurowi zapobiegli bójce na A1. Padł strzał (wideo)
4813Pościg na A1, kierowcę zatrzymano w Gorzyczkach. Wspólna "akcja" policji i straży granicznej [foto, wideo]
4655Bez uprawnień, bez kasku, bez tablic – 15-latkowie uciekali przed policją [foto,wideo]
4042Zamaskowany mężczyzna ukradł gotówkę ze sklepu. Rozpoznajecie go? [WIDEO]
3689Od lipca wraca opłata mocowa. Rachunki za prąd poszybują
1„Masz tylko jedno życie”. Policja wprowadza w życie Czarny Alert Drogowy
0Irena Obiegły uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
075-latek z kontrabandą. Policjanci przejęli tysiące papierosów
0Po sesji: Mieczysław Kieca z absolutorium i wotum zaufania
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert