3 Liga: Pierwsze zwycięstwo Unii Turza Śląska (2:0)

2023-08-21, Autor: kb

Za nami 3. kolejka rozgrywek 3. Ligi w sezonie 2023/24. Zespół Unii Turza Śląska odniósł pierwsze ligowe zwyciestwo. Przed własną publicznością Unia pokonała dotychczasowego lidera rozgrywek Górnik Polkowice.

W sobotę (19 sierpnia) zespół Unii Turza Śląska rozegrał spotkanie 3. kolejki 3 Ligi. Rywalem był lider, Górnik Polkowice.

W 23. minucie meczu piłkę do własnej bramki skierował Madaliński i Unia prowadziła 1:0. Do przerwy taki wynik się utrzymał.

W drugiej odsłonie gry znów widzieliśmy tylko jedną bramkę, autorem Wojciech Wenglorz. Unia pokonała rywala 2:0 i odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie!

Kolejne spotkanie już w środę (23 sierpnia). Unia zagra na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław, mecz o 16:00.

KS UNIA TURZA – KS GÓRNIK POLKOWICE 2:0 (1:0)

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Oskar Wala, Szymon Jary, Mateusz Bodzioch – Wojciech Wenglorz (73. Michał Gałecki), Tomasz Krężelok, Patryk Witkowski (82. Dominik Klimkiewicz), Michał Mazur – Sławomir Musiolik (73. Mateusz Popczyk), Przemysław Brychlik (57. Mateusz Danieluk), Natan Wysiński (57. Arkadiusz Woś). Pozostali rezerwowi: Wiktor Gorel, Mikołaj Polczyk, Paweł Staniczek, Adam Fojcik. Trener: Marek Hanzel

KS GÓRNIK POLKOWICE: Alan Madaliński – Karol Fryzowicz (84. Jakub Rogalski), Krzysztof Wingralek, Mateusz Magdziak, Jarosław Ratajczak – Marcel Górski (73. Maciej Bancewicz), Rafał Karmelita, Yevhenii Bilokin, Jakub Ryś (73. Kamil Wacławczyk), Filip Baranowski (46. Marcin Gołębiowski) – Kamil Chiliński (46. Kacper Bajerski). Pozostali rezerwowi: Błażej Niezgoda, Patryk Poręba, Kacper Poczwardowski, Adam Mazurowski. Trener: Michał Kowbel

Tabela: 3 Liga, grupa III