Biegali półmaraton z obciążeniem na plecach!

2014-12-22, Autor: mkor, źródło: monsun
Wodzisławska Forma zorganizowała nietypowe zawody. W Krostoszowicach miał miejsce III Półmaraton Szerpa. Zawodnicy biegli z obciążeniem. Panowie musieli mieć na plecach 5 kg, panie 3 kg. Wprowadzono też nowość - super kategorię, z obciążeniem 20 kg.

Do zmagań przystąpiło prawie 100 zawodników. Jako pierwszy do mety dotarł mieszkaniec Mysłowic Marek Sokołowski, który 21,1 km pokonał w czasie 1 godziny 35 minut i 26 sekund. Jako drugi linię mety minął Janusz Magiera z wodzisławskiej Formy. Trzeci był również zawodnik Formy - Adam Koloska.

Wśród pań bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Kanclerz-Januszewska - mieszkanka Zbytkowa, która z czasem 1:50:32 zajęła 8 miejsce open i wygrała rywalizację kobiet. Drugie miejsce zajęła Renata Gawle z Sosnowca, a trzecie Małgorzata Rencz z Orzesza.

Zmagania kijkarzy wygrał Paweł Mencewicz z wodzisławskiej Formy przed Jarosławem Reclikiem - również Forma. Oboje to mieszkańcy Gminy Godów. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Oleksiuk z Leszczyn. Kolejność kobiet w nordic walking: Wioletta Mól - Czeladź, Klaudia Białas - Orzesze i Iwona Dębowska - Mszana.

Na specjalne uznanie zasługują uczestnicy Półmaratonu Super Szerpa. Najlepszy zawodnik z 20 kg na plecach pokonał całą trasę w czasie: 2:00:26. Był to Tomasz Kuliński z Katowic. Zaledwie 3 minuty później dobiegł na metę zawodnik Formy Tomasz Słupek, a 4 minuty straty zanotował kolejny  formiarz: Franciszek Wyszkoń. Natomiat kolejność w zmaganiach nordic walking Super Szerp wyglądała następująco: Stanisław Gembalczyk, Dariusz Różewicz, Eugeniusz Ryszka.

Organizatorami zawodów byli: Gmina Godów, KS Forma Wodzisław Śląski, Inter Krostoszowice. Zawody współfinansowane były z budżetu Gminy Godów

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1