Bielecka znowu dominuje

2013-01-29, Autor: Krzysztof Skorupa
26-27 stycznia 2013 w Tomaszowie Lubelskim został rozegrany Puchar Roztocza w biegach narciarskich. Przy bardzo dużym mrozie na trasach w Siwej Dolinie kolejne dwa zwycięstwa odniosła biegaczka MKS Wodzisław Śląski - Dominika Bielecka.

W pierwszym dniu zostały rozegrane sprinty techniką łyżwową na dystansie 1,5km, gdzie Bielecka najpierw wygrała eliminacje, potem półfinał, a na koniec odnisoła pewne zwycięstwo w biegu finałowym.

W pierwszym dniu zostały rozegrane sprinty techniką łyżwową na dystansie 1,5km, gdzie Bielecka po kolei wygrała eliminacje następnie półfinał i w biegu finałowym odniosła pewne zwycięstwo.

W młodszej kategorii juniorek D coraz lepiej spisuje się Izabela Sikorska, która zajęła 19 miejsce w biegu na dystansie 2,5km techniką dowolną. W kategorii juniorów D dobry bieg zaliczył Krzysztof Lisowski zajmując 22 miejsce na dystansie 2,5km stylem dowolnym.

W drugim dniu zawodów zostały rozegrane biegi techniką klasyczną. I tutaj, na dystansie 5km, Bielecka wygrała bieg z bardzo dużą przewagą. Druga na mecie Małgorzata Szczyrba z Halicza Ustrzyki uzyskała czas gorszy o 2.13,7. Sonia Fulneczek również w biegu na dystansie 5km uzyskała 16 wynik. W kategorii juniorek D Izabella Sikorska zajęła 32 miejsce a Krzysztof Lisowski w kategorii juniorów D 27 miejsce.

Wszyscy zawodnicy są absolwentami i uczniami SP nr 28 Wodzisław Śląski oraz Gimnazjum nr 3 Wodzisław Śląski. Pobyt na zawodach sfinansowali rodzice oraz Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdrój.

Dla Bieleckiej dwa ostatnie zwycięstwa to żadne zaskoczenie, ponieważ zawodniczka MKS Wodzisław znajduje się w bardzo wysokiej formie. Ostatnio wygrała zawody rozgrywane w ramach Pucharu Bieszczad (o czym informowalismy tutaj)