Chcieli go w Wodzisławiu, a pogrążył Odrę w derbach powiatu

W meczu VIII kolejki III ligi, Przyszłość Rogów wygrała z Odrą Wodzisław 1-0. Jedynego gola w meczu zdobył Kamil Kucharski.

Dla Kucharskiego to pierwszy gol w sezonie. Co ciekawe, zimą i latem tego roku chciała go mieć u siebie Odra, ale były napastnik Naprzodu Czyżowice wybrał przeprowadzkę do Rogowa.Kucharski i jego koledzy nie wyglądali jednak dobrze w pierwszej połowie. Inicjatywę od początku meczu przejęła Odra. Swoje szanse mieli Grzegorz Jakosz, Artur GaćSebastian Markiewicz. Żaden z nich nie potrafił jednak strzelić gola.

Przerwa podziałała mobilizująco na gospodarzy. Kibice długo na gola nie musieli czekać. W 61 minucie, Przyszłość trafiła do siatki w swoim stylu. Jeden z zawodników wyrzucił piłkę z autu, a w polu karnym najprzytomniej zachował się Kucharski. Było 1-0 dla Przyszłości.

Od tego momentu gra się zaostrzyła. Efektem tego były aż dwie czerwone kartki dla gości z Wodzisławia. Najpierw, w 83 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Artur Gać, a chwilę potem w ślad za kapitanem Odry podążył - Robert Skoczykłoda.

W barwach Odry cały mecz rozegrał nowy bramkarz - Richard Mrozek. Czech zebrał pochlebne recenzje za swój występ.

Dla Przyszłości derbowa wygrana to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, z kolei Odra przegrała już 6 mecz z rzędu.

Przyszłość Rogów - Odra Wodzisław Śl. 1-0 (0-0)
Kamil Kucharski `61

Skład PRZYSZŁOŚCI: Paś – Janik, Sander, Bober, Popiela (73.Łątkowski) – Glenc (46. Rad. Żbikowski), Ciuberek, Kolisz (60.Cichecki), Benauer – Kucharski (87. Suchanek)
Trener: Tomasz Sosna

Skład Odry: Mrozek - Staniek, Siemaszek, Gwiaździński, Michalak - Skoczykłoda, Gać, Markiewicz (87. Sell), Malicki, Jakosz - Krupa (71. Młynek)
Trener: Grzegorz Jakosz

Sędzia główny: Sebastian Grzebski Asystenci: Maciej Krzyżowski i Wojciech Mierzwa (Nysa)
Żółte kartki: Ciuberek, Łątkowski, Benauer - Skoczykłoda x2, Malicki, Gać x2, Młynek
Czerwone kartki: Gać, Skoczykłoda

III liga (opolsko-śląska, grupa południowa)