zamknij

Biznes

Co z budową Lidla w Wodzisławiu?

2014-01-22, Autor: Monika Krzepina
Mija kolejny rok od zakupu przez sieć Lidl działki w Wodzisławiu, a wciąż nie widać zapowiadanej budowy marketu. Czy plany Lidla są nadal aktualne?

Reklama

Przypomnijmy, sieć Lidl wykupiła w 2011 roku teren po byłej siedzibie firmy SEMET, czyli na skrzyżowaniu ulic Michalskiego i Witosa. Budowa nowego marketu miała ruszyć w pierwszym bądź drugim kwartale 2012 roku. Tymczasem mija kolejny rok, a na placu budowy nadal cisza.

Biuro prasowe Lidla zapewnia jednak, że plany budowy marketu są aktualne. - Zaplanowana w Wodzisławiu inwestycja jest na etapie prac projektowych i na chwilę obecną dokładny termin rozpoczęcia budowy naszej placówki nie jest jeszcze znany - informuje Patrycja Kamińska z działu PR.

 

Jak informuje Barbara Chrobok, rzeczniczka UM Wodzisławia, sieć porozumiała się z miastem oraz Mototechniką w sprawie przebudowy ulicy Michalskiego. - Umowa zakłada, że inwestor zaprojektuje i zrealizuje przebudowę drogi - mówi Barbara Chrobok.

 

Planowana inwestycja polega między innymi na poszerzeniu drogi znajdującej się w pasie ulicy Michalskiego, co wymaga zajęcia i zagospodarowania części sąsiadującej działki, która znajduje się aktualnie w posiadaniu Mototechniki. To z kolei wiąże się z przesunięciem znajdującej się tam lakierni. Wszystkie koszty ma ponieść Lidl.

 

Jak się dowiedzieliśmy w Mototechnice, prace związane z przesunięciem lakierni mają ruszyć lada moment. - Załatwiamy ostatnie formalności i najprawdopodobniej w lutym roboty ruszą - mówi przedstawicielka Mototechniki.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~fandango 2014-01-22
  17:36:55

  9 0

  Nareszcie jakaś informacja co się dzieje z tym tematem. Jest sporo do przerobienia, czekamy z niecierpliwością na Lidla w Wodzisławiu.

 • ~redaktor 2014-01-22
  18:45:06

  7 0

  Przypomnijmy, że redaktor I. Grela napisała na tuwodzislaw.pl 4 kwietnia 2013 r., że: "To już ostatnie dzwonek, by rozpocząć budowę Lidla. Za kilka dni kończy się pozwolenie na budowę, a inwestor wciąż nie wie, kiedy rozpocznie roboty.
  - Pozwolenie na budowę Lidla w Wodzisławiu mija 29 kwietnia – potwierdza rzecznik starostwa Wojciech Raczkowski. Tymczasem na budowie cicho sza. A biuro prasowe Lidla powtarza ten sam komunikat jak mantrę. - Plany budowy nowego sklepu Lidl w Wodzisławiu są aktualne, jednakże w chwili obecnej nie jest znany dokładny termin rozpoczęcia przedmiotowej inwestycji – mówi Anna Biskup, PR Manager."
  "

 • ~redaktor 2014-01-22
  18:46:58

  3 0

  Pytanie do redaktor M. Krzepiny, czy zapytała kogokolwiek, czy LIDL ma aktualne pozwolenie na budowę marketu w tym miejscu w Wodzisławiu?

 • ~matt78 2014-01-22
  20:31:35

  0 4

  Tak, tak, więcej blaszaków postawcie... Jeszcze kilka Stonek, bo za mało w mieście. Konkurencja i tak jest duża, więc nie potrzeba więcej marketów. Co się z tym miastem dzieje? Galeria handlowa i markety to nowe wyczekiwane miejsca kultu...

 • ~Kamul 2014-01-23
  08:25:19

  12 0

  A może by tak powstal w końcu jakiś zakład pracy, bo miejsc do wydawania pieniędzy przybywa, ale do zarabiania już nie bardzo...

 • ~czabotes 2014-01-23
  09:13:25

  9 0

  Lidl w Wodzisławiu jest potrzebny a tak naprawdę to nie tylko Lidl bo jeszcze mogła być np. firma netto i jeszcze kilka innych , ludzie co was boli że firmy chcą inwestować w naszym mieście zamiast się cieszyć to narzekamy , żeby się miasto i region rozwijał musi być w wielkim stopniu rozwinięta sieć handlowa , drogowa ,kolejowa , a nawet lotnisko w Rybniku dla biznesmenów i nie tylko jest bardzo potrzebne jeżeli to będzie w naszym regionie zrobione wtedy na pewno rozwinie się też przemysł produkcyjny innej drogi rozwoju po prostu nie ma .

 • ~matt78 2014-01-23
  11:48:29

  0 8

  Nie boli mnie, jeżeli to miałaby być inwestycja przynosząca zysk miastu/powiatowi. I co dalej? Zatrudni 10 osób na 3/4 etatu... Czy ktoś pokusił się o sprawdzenie za ile pracuje się w Lidlu i w jaki sposób? DO pracy przychodzisz np na 7 ale nie wiesz o której wyjdziesz... Jak zrobisz swoją robotę... Nieraz 10, nieraz 12 godzin, nieraz więcej... A prawo pracy funkcjonuje na papierku. I tak też było lata temu w Biedronce, dopóki TVN się tym nie zajął...
  Wracając do inwestycji... Jak najwięcej ich w mieście... Inwestycji z głową, przynoszących dużo miejsc pracy, a nie blaszak, który cenami dumpingowymi przegoni okolicznych handlowców. Ja też jestem za jak najmniejszymi cenami, też kupuję w dyskontach i marketach, ale ludzie, czy naprawdę w bliskim centrum miasta potrzeba kolejnego blaszaka? Potem nie dziwcie się, że centrum miasta zamiera... Ludzie robią zakupy i jadą do domu. A przykład Rybnika i dwóch "galerii" handlowych w centrum jest nietrafiony. Nie ta ilość mieszkańców

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie zaopatrujecie się w książki?

Oddanych głosów: 132