Czwarta wygrana kadetów MKS Wodzisław

2016-10-26, Autor: mk; źródło: MKS Wodzisław

W czwartkowy wieczór koszykarze MKS Wodzisław Śląski gościli w swojej hali Mistrza Polski z poprzedniego sezonu w kategorii MU-14 rocznik 2002 – zespół Żak Żory.

Po dość wyrównanej pierwszej kwarcie meczu, w pozostałych częściach zawodów goście musieli uznać zdecydowaną wyższość wodzisławskiego zespołu. Nasi gracze górowali nad przeciwnikami warunkami fizycznymi, wygrali miażdżąco walkę na tablicach, gdzie dominowały dwie wodzisławskie „wieże”: Patryk Michałowski – 18 zbiórek i Mateusz Panic – 16 zbiórek. Niewiele ustępował im w walce na tablicach Robert Szlachta – 14 zbiórek, który dodatkowo „skaleczył” zespół z Żor trzema trafieniami za trzy punkty.

Generalnie nasi koszykarze byli skuteczni w rzutach z gry – 53 proc. Zawodnicy Ludwika Maciejewskiego nie znaleźli odpowiedzi w ataku na dobrą i skuteczną defensywę, zastosowaną od drugiej kwarty spotkania przez wodzisławskich kadetów. Na wyróżnienie zasługuje też gra Rafała Szlachty i Łukasza Laskowskiego.

MKS Wodzisław – ŻAK Żory II 92:50 (27:23, 20:4, 26:13,19:10)

Punkty dla MKS Wodzisław Śląski zdobyli: Laskowski Łukasz 27(1x3pkt.), Szlachta Rafał 20(1x3pkt.), Szlachta Robert 13(3x3pkt.), Panic Mateusz 11(1x3pkt.), Michałowski Patryk 10 (EVAL 29), Płonka Grzegorz 6, Kyrcz Szymon 4, Grabski Jakub 1.W zawodach brali też udział: Kaczor Remigiusz, Moczała Dawid, Przybyła Łukasz. Trener zespołu – Marek Malik.

Punkty dla ŻAK-a II zdobyli: Krzystek 14, Łatka 11, Bednarz 9, Pastuszka 9, Tyburowski 7 oraz Frydrych 0.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0