Dobra passa trwa. Młodzi koszykarze znów zwycięscy

2024-01-10, Autor: kb

Już siódme z rzędu zwycięstwo odnieśli młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski w finale B śląsko-opolskich rozgrywek w kategorii U15M - rocznik 2009 oraz młodsi.

W pierwszym w tym roku meczu, w czwartek (4 stycznia) młodzi koszykarze podejmowali zespół AZS Częstochowa. Na samym początku meczu MKS Wodzisław Śląski objął prowadzenie, którego nie oddał ani na chwilę już do końca spotkania.

Pierwsze dwie kwarty to wygrana 21:17 oraz 14:8 i na przerwę koszykarze MKS-u schodzili prowadząc różnicą 10 punktów.
Druga połowa miała także wyrównany charakter, ale młodzi wodzisławscy koszykarze nie pozwolili sobie już odebrać zwycięstwa. Mecz zakończył się wygraną zespołu MKS Wodzisław Śląski 74:60

Nie zawiedli liderzy zespołu, Filip Pielorz oraz Damian Głuchowski, którzy zdobyli odpowiednio 22 i 21 punktów. Jak zwykle dzielnie walczył "pod tablicami" Kacper Lamla, zaliczając 14 zbiórek. Dobrze spisali także zawodnicy o mniejszym stażu treningowym oraz ograniu meczowym- Filip Giel, Michał Tatarczyk, Wojciech Hynek, Tymoteusz Koczy, Mateusz Adamczyk.

Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo drużyny oraz sportowy rozwój naszych młodych koszykarzy - mówi trener.