Koszykówka: przegrana młodzików U13 w Bytomiu. Trzech zawodników MKS Wodzisław w szerokiej kadrze Śląska

2024-03-05, Autor: KB

W piątek (1 marca) młodzicy U13M, w ramach swoich śląskich rozgrywek udali się do Bytomia. Niestety, mecz zakończył się porażką, ale jest też dobra informacja: Trzech zawodników MKS Wodzisław znalazło się w szerokiej kadrze Śląska.

Wodzisławski zespół bardzo dobrze zaprezentował się szczególnie w pierwszej połowie spotkania, którą wygrał 40-33.

Niestety w trzeciej kwarcie spotkania tracimy skuteczność rzutową, a gospodarze zawodów grają jak z nut. W szczególności dominuje najlepszy zawodnik tych zawodów Mucha Stanisław. Kapitan bytomskiego zespołu zdobywa w tym meczu 44 punkty na bardzo dobrym procencie rzutów z gry. Czwarta kwarta bardziej się wyrównała jednak zwycięstwo ostatecznie zostaje w Bytomiu.

Najlepiej zaprezentował się w drużynie MKS Wodzisław - Bartosz Wróbel.

Wyciągamy wnioski z tych zawodów, motywujemy się do dalszej pracy treningowej i czekamy na rewanż w Wodzisławiu - mówi trener wodzisławskiej drużyny.

MOSM Bytom - MKS Wodzisław 88:68 (15:19, 18:21, 32:12, 23:16)

Punkty dla MKS Wodzisław Śląski zdobyli: Bartosz Wróbel 22, Stanislau Liakh 14, Borys Lewandowski 10, Jakub Jordan 6 – kapitan zespołu, Mateusz Paprocki 6, Wojciech Habram 4, Samuel Kędziora 3, Łukasz Krótki 2, Jakub Michnik 1. Ponadto w zawodach uczestniczyli: Bartosz Głuchowski, Noel Kędziora, Karol Kozicki i Paweł Jordan. Trenerzy zespołu: Marek Malik i Damian Kędziora.

Dziękujemy za wsparcie na tych zawodach Rodzicom, którzy żywiołowo dopingowali naszych koszykarzy. Są z nami na dobre i złe. Brawo - mówi trener.

BARDZO DOBRA INFORMACJA

W wyniku konsultacji naborowej, która miała miejsce w styczniu w Dąbrowie Górniczej trzech zawodników MKS Wodzisław Śląski: Borys Lewandowski, Bartosz WróbelStanisław Liakh zostali zakwalifikowani do szerokiej kadry wojewódzkiej MŁODZIK na rok 2024.

Za tydzień 08.03.2024 (piątek) w wodzisławskiej hali czeka młodych koszykarzy kolejny mecz. Tym razem z MOSM Tychy. Początek meczu o godzinie 17.30.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0