Ósme z rzędu zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

2024-02-26, Autor: kb

Po dłuższej przerwie wrócili do śląsko-opolskiej rywalizacji koszykarze MKS Wodzisław Śląski, rozgrywając kolejny mecz finału B w kategorii U15M. W miniony czwartek drużyna udała się do Żor, by zmierzyć się z zespołem MUKS Sari Żory.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, na prowadzenie wychodziła to jedna, to druga drużyna. Zawodnicy z Wodzisławia stwarzali sobie sytuacje rzutowe, jednak szwankowała skuteczność, co przy wyjątkowo dobrej predyspozycji rzutowej zawodników z Żor, nie pozwoliło na uzyskanie większej przewagi. Po pierwszej połowie meczu jednak minimalnie lepsza była drużyna z Wodzisławia Śląskiego, schodząc na przerwę prowadząc jednym punktem.

Druga połowa spotkania miała podobny przebieg i o końcowym sukcesie zadecydowały ostatnie minuty meczu, w których chłopcy z MKS-u nie dali się ograć gospodarzom. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS Wodzisław Śląski 74:71. Na wyróżnienie zasługuje kapitan oraz lider drużyny Jakub Jachimowicz, który brał w trudnych momentach ciężar gry na siebie i zdobył w całym spotkaniu aż 53 punkty.

Cieszy kolejne, już ósme z rzędu zwycięstwo i mamy nadzieję na kontynuację dobrej passy w kolejnych meczach - mówi Mirosław Pielorz.

MUKS Sari Żory - MKS Wodzisław Śląski: 71:74