Dobry mecz siatkarek Zorzy na wyjeździe

2014-10-04, Autor: mkor, Dariusz Firut
Pierwsza kolejka w II lidze i pierwszy punkt - po niezwykle zaciętym meczu Zorza zdobywa ważny punkt u wyżej notowanej Olimpii Jawor, przegrywając po tie-breaku 2:3.

Pierwsze spotkanie ligowe w sezonie 2014/15 przyszło rozegrać siatkarkom Zorzy na wyjeździe z Olimpią Jawor. Przeciwnik trudny, z ambicjami na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, od początku przyparł wodzisławski zespół do ściany i osiągnął ogromną przewagę, wychodząc na prowadzenie 16:6. Ostatecznie przewaga gospodyń się zmniejszyła i pierwszy set zakończył się ich zwycięstwem 25:19.

Drugie starcie było bardzo wyrównane do stanu 18:18. Wówczas to, wodzisławianki zdobyły 3 punkty przewagi po dobrych zagrywkach Karoliny Marchewki, i tą przewagę dowiozły do końca seta, ku zdumnieniu licznej i głośno dopingującej publiczności.

Trzeci set wyrównany, ale fatalna seria utraty 7 punktów z rzędu w środku seta, jest nie do odrobienia i Zorza przegrywa ponownie 19:25.

Czwarta partia to ostatnia szansa na zdobycie chociażby punktu, więc walka nabrała prawdziwych rumieńców. Olimpia, chcąca zgarnąć całą pulę, wzmocniła siłę ognia do maksimum, ale Zorzanki broniły te potężne zbicia z niewiarygodną ofiarnością i wyprowadzały bardzo kąśliwe kontry. W końcowej fazie seta znów bardzo trudne serwisy Karoliny MarchewkiAleksandry Małek miały ogromny wpływ na wygraną Zorzy 25:20. Ku zdziwieniu wszystkich potrzebny był tie-break!

Piąty set to istna fala emocji, od 5-1 dla Zorzy, przez 5-6 dla Olimpii, do stanu 12-11 równa walka. W końcówce lepsze okazały się jednak bardziej doświadczone gospodynie, wygrywając 15-12.

Pierwszy punkt na trudnym terenie cieszy choć pachniało sensacją .W wodzisławskim zespole dobrze zagrały dwie bardzo młode siatkarki, będące jeszcze młodziczkami: Patrycja PapszunOliwia Rak. Patrycja rozegrała całe 5-setowe spotkanie. Całą naszą ekipę trzeba pochwalić za wspaniałą walkę, pełną wiary w zwycięstwo do ostatniej piłki.

AEP Olimpia Jawor - MKS Zorza Wodzisław 3:2 (25:19, 22:25, 25:19, 20:25, 15:12)

Zorza wystąpiła w składzie: Marta Wójcik (kapitan), Aleksandra Małek, Agnieszka Ostrzołek, Monika Wieliniec, Daria Hibner, Karolina Marchewka, Patrycja Papszun,Oliwia Rak. Trenerzy: Andrzej Brzezinka i Andrzej Szruba