Emocje w Wodzisławiu. Odra wygrała grając w dziesięciu

2011-05-07, Autor: Wacław Wrana
Piłkarze Odry pokazali ducha walki i udowodnili, że mecz można wygrać grając w dziesiątkę. Pokonali Bruk-Bet Niecieczę 3:2. Bohaterem spotkania był Paweł Polak, który najpierw wywalczył rzut karny, a później po indywidualnej akcji strzelił zwycięskiego gola.

Początek meczu ułożył się po myśli Odry. Już w 15. minuta Odra wyszła na prowadzenie. Gola zdobył Marcin Figiel. Jednak chwilę później bramkarz gospodarzy Michał Buchalik został ukarany czerwoną kartką za interwencję poza polem karnym. Tym samym Odra musiał grać w dziesięciu ponad 70 minut.

Fakt ten tuż po przerwie wykorzystali piłkarze z Niecieczy, którzy wyrównali po strzale Marcina Szałęgi. Kwadrans przed końcem na prowadzenie wyprowadził gości Łukasz Cichos.

I kiedy wydawało się, że wodzisławscy piłkarze zejdą pokonani z boiska, a niektórzy kibice zaczęli już opuszczać stadion przy Bogumińskiej, młody zespół trenera Skrobacza po raz kolejny pokazał ducha walki.

W 78. minucie Paweł Polak przeprowadził szarże w polu karnym i obrońcy gości zmuszeni yli zatrzymać go faulem. Sędzia wskazał „wapno”, a rzut karny wykorzystał Robert Caha. I kiedy kibice na stadionie drżeli o to, by gospodarze dowieźli remis do końca meczu, talentem po raz kolejny błysnął Paweł Polak. Znów ograł w polu karnym obrońców Bruk-Betu i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. - Piłka to piękny sport. Dziś pokazaliśmy, że można wygrać mecz nawet w dziesiątkę. To zwycięstwo na pewno nas podbuduje. Jedziemy dalej! – mówił po meczu pomocnik Odry Bartłomiej Sikorski.

> Zobacz jak sieszyli się kibice (fotogaleria)

Odra Wodzisław Śląski - Bruk-Bet Nieciecza KS 3:2 (1:0)
Bramki: 15 min. Marcin Figiel, 78 min. Robert Caha (k), 90. min Paweł Polak – 50 min. Marcin Szałęga, 76 min. Łukasz Cichos

Odra: Michał Buchalik - Jacek Bańczyk (64 Adrian Marek), Daniel Tanżyna, Artur Cybulski, Robert Caha - Marcin Figiel, Szymon Jary, Bartłomiej Sikorski (82 Kamil Kuczok), Paweł Polak, Jean Nganbe Nganbe (20 Maciej Nalepa) - Samuelson Odunka.

Nieciecza: Luboś Hajduch - Łukasz Kowalski, Arkadiusz Baran, Łukasz Tupalski, Arkadiusz Mysona - Dariusz Pawlusiński, Krzysztof Lipecki, Andrzej Rybski, Łukasz Szczoczarz (25 Paweł Cygnar, 75 Karol Piątek), Marcin Szałęga - Piotr Trafarski (65 Łukasz Cichos).

Żółte kartki: Kuczok, Jary - Kowalski.
Czerwona kartka: Michał Buchalik (19 minuta)
Sędziował: Mariusz Podgórski (Wrocław)
Widzów: ok. 900