Wrócili na zwycięską ścieżkę. Odra wygrywa z LKS-em Czaniec (2:1)

2023-10-25, Autor: KB, źródło: Odra Wodzisław

Po dwóch bolesnych porażkach, 4:0 z rezerwami Podbeskidzia i 5:0 z Polonią Łaziska Górne, nadeszło przełamanie. Odra Wodzisław pokonała na wyjeździe LKS Czaniec 2:1.

Piłkarze Odry pojechali na mecz z LKS-em Czaniec z jednym celem - odwrócić złą passę i w końcu odnieść zwycięstwo. TO zadanie jednak łatwce nie było, ponieważ na prowadzenie w 18. minucie wyszli gospodarze. Do przerwy bramek już nie oglądaliśmy.

W drugiej połowie Odra musiała zagrać odważniej i próbować sforsować defensywę gospodarzy. Przez długie jednak minuty nie udawała się ta sztuka drużynie Michała Czyża aż do 87 minuty, gdy z najbliższej odległości piłkę do bramki LKS-u Czaniec wpakował Jakub Wilczek! Odra nie zamierzała zadowalać się remisem i w ostatnich fragmentach spotkania poszukała zwycięskiego trafienia. W 90 minucie komplet punktów Niebiesko-Czerwonym zapewnił wprowadzony z ławki rezerwowych – Maksymilian Roguła, który wrócił na boisko po zeszłotygodniowej kontuzji.

Ostatecznie Odra pokonuje LKS Czaniec 2:1 i z dorobkiem 20 punktów zajmuje aktualnie 6 miejsce w ligowej tabeli. Już w kolejną sobotę Odra podejmie u siebie Spójnię Landek.

LKS Czaniec 1:2 Odra Wodzisław

Odra: Wrzosek – Kopała, M. Grober. Słodowy, Wilczek – Kalisz, Wodnicki, Pawełek – Gajda, P. Grober, Powroźnik

Rezerwowi: Kuszka, Karwot, Kłosek, Gącik, Laskowski, H. Grober, Polak, Roguła, Krzyżok

12.  LKS Tworków 12 12 3 3 6 18-26 3 2 2 12-9 0 1 4 6-17 1 3 1 0 0 4-0
13.  Rekord II Bielsko-Biała 12 12 4 0 8 11-23 2 0 4 5-9 2 0 4 6-14 1 0 0 0 1 0-4
14.  LKS Czaniec 12 10 2 4 6 18-24 1 4 2 12-12 1 0 4 6-12
15.  MRKS Czechowice-Dziedzice 12 9 2 3 7 14-22 0 1 4 5-14 2 2 3 9-8
16.  MKS Lędziny 11 0 0 0 11 2-56 0 0 5 1-25 0 0 6 1-31
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0