III liga: Przyszłość Rogów vs. Odra Wodzisław

2013-09-21, Autor: mkor, źródło: 90 minut
Dzisiaj derby powiatu w Rogowie. W VIII kolejce III ligi, tamtejsza Przyszłość będzie gościła u siebie Odrę Wodzisław.

Oba zespoly spisuja się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Przyszłość wyrała swój pierwszy mecz dopiero dwa tygodnie temu, Odra zwycięstwa jeszcze nie posmakowała.W minionej kolejce obie drużyny przegrały, ale znacznie lepiej zaprezentowała się Przyszłosć. Drużyna Tomasza Sosny zagrała na wyjeździe z liderem - Nadiwślanem Góra i do 71 minuty remisowała. Ostatecznie mecz skończyły się porażką rogowian 1-2. Honorowe trafienie zaliczył Kamil Benauer.

Trudnego rywala miała też Odra. Zespół Grzegorza Jakosza poległ u siebie 0-3 z Rekordem Bielsko-Biała, a obraz gry nie dawał przesłanek, że Odra ma wkrótce wyjść z kryzysu. Drużyna przegrała 5 ligowych meczów z rzędu, a od 430 minut nie potrafi strzelić gola.

Do Rogowa wróci dzisiaj Sebastian Markiewicz, który w minionym sezonie grał w barwach Przyszłości. Póki co, w koszulce Odry rozczarowuje i ostatnio z zawodnika wyjściowego składu, stał się rezerwowym.

Mimo wszystko, Odra przyjeżdża z nadzieją na przełamanie fatalnej passy. Przyszłość w tym sezonie nie zachwyca, ale podejmie dzisiaj ostatni zespół w tabeli i trudno, żeby nie była faworytem. Kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji? W minionym sezonie w Rogowie było 2-0 dla gospodarzy.

Na meczu zabraknie kibicow gości. Śląski Związek Piłki Nożnej nałożył  zakaz na 1 wyjazdowy mecz kibiców Odry. Początek meczu w Rogowie dzisiaj o 16:30