Kadeci MKS-u Wodzisław muszą walczyć z wyższymi rywalami

2014-02-18, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Dwie porażki odnieśli w ostatnich meczach kadeci MKS-u Wodzisław. Nasi koszykarze ulegli przeciwnikom z Zabrza i Tarnowskich Gór. W obu przypadkach przegrali jednak nieznacznie, a dodatkowo - rywale byli nawet do dwóch lat starsi.

Starcie wodzisławskich koszykarzy w Tarnowskich Górach od początku było bardzo zacięte. Szala zwycięstwa przechodziła z rąk do rąk. Nasi koszykarze mieli chwile bardzo dobrej gry w obronie i ataku jednak w decydujących chwila meczu zadecydowało większe doświadczenie gości. Zabrakło większej stabilizacji gry w grze w ataku pozycyjnym i zastawiania po rzutach przeciwników z dystansu. Bardzo dobre zawody rozegrał najwyższy zawodnik zespołu MKS - Wieczorek Jakub.W meczu u siebie z MKS-em Zabrze wodzisławienie zagrali pierwsze dwie kwarty meczu na bardzo dobrym poziomie. Zarówno w ataku, jak i w obronie. Świetnie współpracowali w ataku pozycyjnym. Przeciwnik nie potrafił znaleźć odpowiedzi na doskonale współpracującą piątkę w składzie: Jan Paryło , Kamil Syska, Sebastian Wutke, Bartosz Wilk i Jakub Wieczorek.

W efekcie, na przerwę gospodarze zeszli z przewagą 12 punktów! Świetnej gry, a co za tym idzie, także i wyniku nie udało się utrzymać w drugiej połowie mecze.  Gra była mniej dokładna, skuteczność słabsza, a faule w grze obronnej z łatwością się mnożyły. W czwartej kwarcie za pieć przewienień musiało zejść trzech zawodników MKS-u.

Końcówka była nerwowa i dramatyczna. Młodsi od przeciwników gracze MKS-u nie byli w stanie udźwignąć jej ciężaru i pomimo świetnego początku meczu, ostatecznie przegrali 67:72.

Pozytywem jest to, że po kontuzji do dobrej dyspozycji dochodzi Jan Paryło, który ma za sobą długą przerwę w treningach.

KKS Tarnowskie Góry - MKS Wodzisław Śląski 53:48 (14:8, 18:22, 11:6, 10:12)
Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Paryło Jan 11, Wieczorek Jakub 11, Wilk Bartosz 9, Wutke Sebastian 8, Syska Kamil 7, Banasik Bartosz 2. W zawodach brali też udział: Adamczyk Adrian, Rybiński Iwo, Pawliński Karol, Prochasek Robert, Wodecki Tomasz.

MKS Wodzisław Śląski – MKS Zabrze 67:72 (23:18, 20:13, 11:18, 13:23)
Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Paryło Jan 19, Syska Kamil 13, Wutke Sebastian 12, Wilk Bartosz 12, Wieczorek Jakub 11. W zawodach brali też udział: Adamczyk Adrian, Adamczewski Amadeusz, Banasik Bartosz, Prochasek Robert, Rybiński Iwo, Wodecki Tomasz.