Kadetki Olimpii przegrywają w derbach z RMKS-em

2022-03-22, Autor: Grzegorz Matla

W poniedziałek 21 marca kadetki Olimpii po bardzo dobrym i wyrównanym meczu uległy własnej hali koszykarkom RMKS-u Rybnik 66:76.

Obserwatorzy meczu są zgodni: nasze dziewczyny mimo niekorzystnego wyniku końcowego, pokazały się z bardzo dobrej strony.

Pierwsza kwarta spotkania to walka punkt za punkt, która zakończyła się wynikiem 19:18 dla drużyny przyjezdnej. Na początku drugiej ćwiartki rybniczanki odskoczyły na kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do przerwy i jak się później okazało miała ona wpływ na końcowy wynik meczu.

Olimpijki mimo niesamowitego dopingu licznie zgromadzonych kibiców i bardzo dobrej gry, nie potrafiły odrobić strat poniesionych w drugiej kwarcie. Trzecia i czwarta część meczu to ponownie bardzo wyrównana gra, która kończy się kolejno 19:19 oraz 17:16.

W czwartek drużyna trenera Daniela Szuszkowskiego ponownie zmierzy się z zespołem z Rybnika tym razem na wyjeździe. Początek meczu w hali w Boguszowicach o godz. 16:30.