zamknij

Wiadomości

Kibice wysyłają list otwarty do władz miasta w sprawie jednej Odry. Prezes Zieliński sceptyczny

2016-11-21, Autor: mk

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław nie ustaje w wysiłkach ku stworzeniu jednej Odry w Wodzisławiu. W zeszłym tygodniu do władz miasta, powiatu i prezesów obu drużyn trafił list otwarty kibiców.

Reklama

Obie Odry - „kibicowska” i „miejska” zagrały w tym sezonie w tej samej klasie – w III grupie ligi okręgowej. Pierwsza drużyna zakończyła rozgrywki na 6. miejscu w tabeli, natomiast Odra Centrum Wodzisław Śląski jest natomiast jej liderem.

Kibice APN Odry Wodzisław od początku sezonu prowadzili wiele akcji promujących ideę „Jedna Odra dla Wodzisławia”. Próbowali zaktywować mieszkańców i zachęcali do przychodzenia na mecze – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj – co się w dużej mierze udało, bo na meczach drużyny kibiców nie brakowało.

- Liczy się tylko jedna Odra w Wodzisławiu. Miasta nie stać na to, aby utrzymywać dwa kluby na tym samym poziomie ligowym. Dążymy do tego, aby były jeden klub, aby mieszkańcy mogli przychodzić na mecze i wspólnie kibicować – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław.

W zeszłym tygodniu, tuż przed zakończeniem sezonu, sympatycy „oderki” wysłali list otwarty do prezydenta Mieczysława Kiecy, zastępców prezydenta - Dariusza SzymczakaBarbary Chrobok, starosty Ireneusza Serwotki, przewodniczącego Rady Miasta Jana Grabowieckiego, prezesa APN Odry Wodzisław Grzegorza Gostyńskiego, prezesa MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. Romana Zielińskiego i dyrektora MOSIR Bogdana Bojko.

W liście czytamy: „Dziś my - Sympatycy naszego ukochanego klubu zwracamy się z prośbą o pomoc w utworzeniu jednej Odry. Mamy już dość bratobójczych „walk”, które sprawiają, że całą sytuacja przybiera charakter tragikomedii. W chwili obecnej zamiast jednej porządnej ligowej drużyny mamy dwa zespoły występujące pod herbem Wodzisławia w 6 klasie rozgrywkowej. Jeden z nich, będący pod kuratelą i opieką miasta, otrzymuje dotacje i aktualnie piłkarsko walczy o awans do wyższej ligi. Drugi, założony i popierany przez kibiców, cieszy oprawami rodem z ekstraklasy. Jesteśmy od samego początku zdania, że łącząc się w jeden klub osiągniemy dużo więcej. Jak długo chcemy się jeszcze ośmieszać w oczach innych miast i klubów? Nie możemy pozwolić, by derby rozgrywane w Wodzisławiu były obiektem drwin i przede wszystkim, by kibice musieli wybierać: Która Odra jest Odrą, bo Odra powinna być jedna i tylko jedna ”

Stowarzyszenie proponujemy otwarte z działaczami MKP, APN i przedstawicieli naszego miasta. - Pragniemy uczestniczyć w rozwiązaniu tego sporu oraz rozmawiać, by wypracować kompromis, z którego wszystkie strony będą zadowolone. Wierzymy, że każdy z nas i każdy z przedstawicieli tych trzech organów kieruje się tylko jednym: dobrem klubu oraz satysfakcją kibiców – mieszkańców Wodzisławia i nie tylko. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje spotkań i choć wszystkie poprzednie próby zakończyły się fiaskiem wierzymy, że tym razem pod auspicjami Miasta połączymy siły, by wspólnie budować historię od nowa – kończą.

Sceptycyzmu w kwestii jednej Odry nie kryje prezes Roman Zieliński. - Doskonale wiemy, że klub MKS Odra już nie istnieje. Myśmy stworzyli jednak pełne zaplecze do tego, aby piłka w Wodzisławiu była. Komuś się teraz nagle zamarzyła jedna Odra. Ale proszę mi powiedzieć, która ma być tą właściwą? My jesteśmy stowarzyszeniem, oni spółką. Jesteśmy dwoma zupełnie różnymi podmiotami, działającymi na zupełnie odmiennych zasadach – zauważa prezes.

>>zobacz fotogalerię: Derby Wodzisławia w obiektywie

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~pietruch 2016-11-21 10:20:35

  Czytając wypowiedź R. Zielińskiego można odnieść wrażenie, że idea Odry to nie odbudowa dawnego kluby, tradycji, sukcesu tylko istnienie dla samego istnienia. Zamiast powiedzieć, że tak, to byłoby coś niesamowitego znowu się zjednoczyć i budować historię dla kibiców to od razu sceptycyzm spółka i stowarzyszenie. Szanowny Pani, kibic ma w d*** czy to jest spółka, stowarzyszenie. Jeśli jest problem to szuka się rozwiązania a nie wyolbrzymia problemy. Dla kogo gracie?

  29 5
 • ~odrok 2016-11-21 11:49:00

  Czyli na wiosnę czekają nas drugie "derby Wodzisławia" i śmiech całej Polski? A najlepsze będzie jak APN Odra wygra z MKP i ani jedna ani druga nie awansują, tylko jakieś Rogowy. Na ten mecz powinni obowiązkowo zaprosić prezydentów Chrobok i Kiecę, niech będą twarzą tej degrengolady i żałości.

  24 6
 • ~Don C. 2016-11-21 13:49:40

  Z tego co się dowiedziałem od jednego piłkarza to Zielińskiemu i spółce nie zależy na tym aby na mecze przychodzili kibice im zależy wyłącznie na dotacjach z miasta i kasie od sponsorów.Dlatego też na ich mecze przychodzi 50 osób a reszta to przyjezdni czyli drugie 50.
  Ale im to pasuje tak samo jak kustoszowi Bojko pasuje że na stadionie nie trzeba nic robić.

  22 5
 • ~ 2016-11-21 13:59:26

  APN (Odra kibicowska) ma wiele grzechów na sumieniu, druga strona czyli MKP(Odra miejska) ma pieniądze i nie potrzebuje kibiców bo jest im z tym dobrze. To jest jednak przeszłość.
  Istnienie drużyny seniorskiej bez kibiców nie ma żadnego sensu, dlatego Miasto powinno sprawę postawić jasno albo MKP łączy się z APN i tworzą jeden klub, albo MKP zajmuje się tylko szkoleniem młodzieży i dostaje adekwatnie mniejsze pieniądze.
  Niesmaczne dla mnie jest wypowiadanie się w tej sprawie Zielińskiego nim odniósł się do tej sprawy Prezydent Miasta. Można by odnieść wrażenie, że to Zieliński kieruje Prezydentem.

  27 4
 • ~Dr Svevo 2016-11-21 17:37:59

  Ja tu widzę silny układ na linii UM-MOSiR.No bo jakim cudem w Młodzieżowym Klubie Piłkarskim gra Malinowski który jest już po czterdziestce?Zaś prezes Zieliński już w kilku zdaniach dał się wyczuć jako osoba która jest przyspawana do swego miejskiego stołka.

  20 4
 • ~andrzejek 2016-11-21 17:41:33

  Gdyby APN rozliczył miejskie dotacje (przegrana sprawa w sądzie) to do dziś otrzymywałby takie pieniądze jak Zawada czy MKP, także sami sobie strzelili w kolano, a teraz wołają o pomoc. Na moje oba kluby powinny się umówić, że ten kto skończy sezon niżej ten wycofuje swoją drużynę i sceduje poparcie dla drużyny przeciwnej. Inna sprawa to właśnie ta cała spółka, pal licho, że jej wartość to te minimalne 5 tys., które znamionuje, że to jakaś firma krzak czy słup, ale jej właścicielem nie są wcale kibice tylko jacyś podejrzani biznesmeni...

  5 22
 • ~Don C. 2016-11-21 23:44:43

  @andrzejek-czuć cię na kilometr MKP i tyle.
  Sprawa jest jasna-UM na dyrektora powołuje niejakiego Bojko.Ten jako kustosz masy upadłościowej czy muzeum na Mosir jedyne co ma doglądać czy trawa jest skoszona i czy płot równo rdzewieje.Tylko czy w tym momencie jest potrzebny dyrektor?Dyrektor to ma wizję rozbudowy Mosiru przecież za stadionem spokojnie może powstać hala widowiskowo sportowa.Zlikwidować bieżnię zrobić nową trybunę krytą bliżej boiska i bezpośrednio za tym zrobić halę sportową.To wszystko się rozlatuje jak ktoś był to widział.
  Ale czy ktoś kiedykolwiek słyszał żeby dyrektor (szumnie nazywany) Bojko kiedykolwiek z jakimkolwiek pomysłem wyskoczył??? Nie- bo on jest kustoszem i ma doglądać tego co jest czyli zabytków Mosiru.
  Jak się uda to coś sprzedać (korty) a jak nie to aby było.
  A Zieliński jako koń trojański wodzisławskiego sportu ma za zadanie trzymać sport na miernym poziomie z liczbą widzów w okolicach 100 i wtedy będzie pewne na zawsze że UM ani też el prezidento nie będą nigdy niczego musieli robić (czytaj inwestować) na stadionie i w jego okolicach.
  Rozumiecie to? Kto nie to łapka w dół.

  16 6
 • ~andrzejek 2016-11-22 07:10:52

  Skoro za APNem stoją poważni biznesmeni to czemu nie wybudują własnego stadionu, za własne pieniądze a nie podatników? W Wodzisławiu nie ma takiej rzeszy kibiców jak w Warszawce czy Poznaniu, więc każda większa "inwestycja" w infrastrukturę piłkarską to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Złote czasy, kiedy na fali awansu do I ligi miasto ładowało kasę w klub już dawno przeminęły i chyba co poniektórzy nie mogą się z tym pogodzić.

  6 14
 • ~odrok 2016-11-22 09:33:57

  Lata wyżu demograficznego minęły 15 lat temu a wydatki na oświatę rosną z roku na rok. Nikt tu nie oczekuje że miasto będzie budowało stadion dla drużyny w okręgówce, tylko obiekt wielofunkcyjny. Są miasta i miasteczka które pozyskały środki na sport, a u nas pozyskuje sie na termomodernizacje szkół i urzędów. No ale co się dziwić, skoro jak trafnie zauważył Don - mosirem zarządza kustosz a nie sportowy lobbysta z ambicjami.

  14 3
 • ~peżot 2016-11-22 11:37:51

  @andrzej
  Nikt z komentujących nie napisał nic o biznesmenach, ale ty zaczynasz o APNie i że mają sobie stadion sobie wybudować - brawo. Lepiej spójrz na to, jak wypowiada się PREZES ROMAN ZIELIŃSKI w tym temacie i także potwierdzam, że w kilka zdań jego wypowiedzi da się odczuć, kto jednak w tym mieście chce jedności, a kto się foteli w zarządzie. W ogóle wypowiedź wspomnianego wcześniej PREZESA to jest kuriozum, nawiązywanie do MKS Odry - po co i dlaczego? Wszyscy wiedzą jak się potoczyło z MKSem i kompletnie nie jest to w temacie. 'Myśmy stworzyli zaplecze' - ale to przecież wcześniej nie było Odry w Wodzisławiu? Po rozpadzie MKSu? To dziwne, bo ja cały czas chodziłem na mecze Odry Wodzisław (oczywiście poza sezonem 14/15, kiedy wiadomo co się działo. 'Komuś się zamarzyła jedna Odra' - to w zasadzie jest podsumowanie wypowiedzi PREZESA ZIELIŃSKIEGO ROMANA, nie trzeba komentować tego fragmentu. I później jeszcze zdanie o tym, że jedni to spółka, a drudzy stowarzyszenie... Jakby to było tutaj najważniejsze - dla chcącego nic trudnego. Ale ten kto nie chce jedności będzie oczywiście takie kolejne 'poważne' przeszkody wynajdywał. Szkoda, bo PREZES ROMAN ZIELIŃSKI swoją wypowiedzią wyprzedził nawet swoich przełożonych, czyli włodarzy miasta, w tym oczywiście samego prezydenta MIECZYSŁAWA KIECĘ. Jeszcze @andrzej - bardzo ciekawy pomysł z tym 'kto zakończy sezon wyżej', ale obawiam się, że w mieście na ewentualnym spotkaniu takowego raczej nie przedstawi nikt, bo jest to tylko taki 'pocisk propagandowy', który ma nakarmić internet i takie portale.

  @Don C. Zgadzam się niestety co do prowadzenia wodzisławskiej infrastruktury, bo będąc choćby na meczach Odry w tym sezonie pomimo grania wieczorami to widać dobrze, że stadion niszczeje i za kilka lat pewnie sam się przewróci.

  12 3
 • ~Don C. 2016-11-22 20:31:33

  @andrzejek -jesteś wyśmienitym przykładem wodzisławskiego mongoła.Powiedz kto ci napisał że ma być stadion na 30 albo 40 tys. jak w Warszawie czy Poznaniu?!? Może chcemy taki jak w Łęcznej lub Niecieczy?To może jeszcze chcemy takiej hali widowiskowej jak Spodek w Katowicach? Ale wy właśnie tacy jesteście czyli wymyślacie absurdalne historie i potem od razu że pieniędzy w błoto nie ma co ładować.
  @odrok-obiekt wielofunkcyjny z bieżnią już jest na Pszowskiej (jakby inaczej) przy szkole.Tu trzeba stadionu typowo piłkarskiego blisko boiska choćby tylko jedną trybunę krytą tak zrobić a z resztą czekać na lepsze czasy.
  Za krytą jest pole gdzie kret ryje wesoło a koło tego mini golf w którego chyba ostatnio grano z 15 lat temu.Dno i dziadostwo na Mosirze a tymczasem przy szkołach stawiają hale/sale gimnastyczne za grube miliony do tego orliki i nie wiadomo co!

  10 3
 • ~greg1 2016-11-24 16:57:53

  Na mecze Odry jeżdżę ponad 30 lat! Czy kiedy grali z Moto Jelczem Oława w 3 lidze (dawnej),czy,na ostatnich bratobójczych derbach w okręgówce.Panie Kibicki i Panowie Kibice,wiem ,że zwykły kibic ma w d.....,czy to spółka czy stowarzyszenie,ale niestety jest to ważne,w świetle chorego prawa piłkarskiego i chorych przepisów w tym kraju.Nie ,będe się rozpisywał o tych "przepisach ,bo zajęłoby to 2 dni,niech każdy sobie poczyta Kto bierze udział w dyskusji,ale niestety leśne dziadki,mają dużo racji.Co do Odry kibicowskiej,popełniono tam tyle błędów ,że spokojnie można by obdzielić tym kilkanaście klubów.Odra powinna być jedna i z tym się zgadzam w 1000%,ale to nie może być tak ,że na spotkanie ze sponsorem przychodzi tzw,kierownik drużyny w krótkich gatkach,koszulce na ramiączkach i z kolczykiem h....wie gdzie.Tez początkowo myslałem ,że leśne dziady robią pod górę?! Może też!? ale PRAWDA ,jest taka,że Odra kibicowska,to chaos organizacyjny(,sportowo).a niestety z gó.....a bicza nie ukręcisz.Zebrać tych zdolnych chłopaków z Odry i Mkp ,stworzyć zespół i za 3 lata mamy 2 ligę,ale do tego trzeba LUDZI SERCEM ODDANYCH ODRZE I ZNAJĄCYCH OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY PRAWNE SPORTOWE.Pozdrawiam!

  6 2
 • ~andrzejek 2016-12-01 10:20:15

  @donc, mongołem to sobie możesz nazywać ojca albo matkę. Nic też nie pisałem o stadionie "na 30 albo 40 tys.", ale o "większej inwestycji" co się samo przez się rozumie, że chodzi o wodzisławskie warunki. Swoją drogą Nieciecza do dobry przykład, tam prywatny inwestor, właściciel klubu wybudował stadion - czemu poważni biznesmeni stojący za APNem nie zrobią podobnie w Wodzisławiu?

  3 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 304