Wiadomości

Prowadzili 3:0, przegrali 3:4. Tragiczna druga połowa Odry ze Stilonem

2023-05-16, Autor: KB

Po pierwszej połowie spotkania zawodnicy i kibice Odry Wodzisław mogli być wniebowzięci. Odra prowadziła do przerwy w Gorzowie z tamtejszym Stilonem 3:0, ale ostatecznie przegrała 4:3. "Duma Wodzisławia" zajmuje ostatnie miejsce w tabeli 3. Ligi.

W sobotę (13 maja) piłkarze Odry Wodzisław udali się do Gorzowa, by zmierzyć się z 11. drużyną ligi, Stilonem. Początek meczu to koncert w wykonaniu wodzisławskiej drużyny. Po bramkach Batelta, Krężeloka i Roguły Odra wygrywała do przerwy 3:0.

W drugiej połowie do głosu zaczęła dochodzić drużyna gospodarzy. W 63. zdobyli oni bramkę i rozpoczęłi odrabianie strat. W ostatnich siedmiu minutach meczu Stilon strzelił jeszcze trzy gole i ostatecznie wygrał ten mecz 4:3.

Odra zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli (18). Po 28. kolejkach Odra ma na koncie 22 punkty. Do końca sezonu pozostało sześć spotkań. A już w środę mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związki Piłki Nożnej. Odra przy Bogumińskiej podejmie Górnik II Zabrze.

Stilon Gorzów - Odra Wodzisław 4:3

Odra: Szewczyk – Mroczko, Miensopust, Batelt, Białas – Zdunek, Krężelok, Kalisz, Mociak – Roguła, Elorhan

Bramki: Batelt 8’, Krężelok 38’, Roguła 45’ (Odra) – Drozdowicz 63’ i 82’, Waśkow 83’, Kopeć 89’

Trener: Piotr Hauder