Kolejne zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śl.

2021-03-08, Autor: mk, źródło: MKS Wodzisław

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli w miniony piątek młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl. w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U13M, grając tym razem na wyjeździe z drużyną DAAS BH Bielsko-Biała. Nasi przeciwnicy do tego meczu mieli tylko jedną przegraną w finale B i to oni byli faworytem spotkania.

Pierwsza kwarta meczu to przewaga gospodarzy i ich wygrana 17:8. W drugiej części meczu gra się wyrównała, dało się odrobić nieco strat i pierwszą połowę meczu różnicą tylko sześciu punktów wygrała drużyna z Bielska.

Druga połowa to poprawa gry w obronie oraz w walce o piłkę pod tablicami drużyny z Wodzisławia Śl., co pozwoliło nam wygrać trzecią kwartę 16:10 i doprowadzić do remisu. Ostatnia część spotkania była niebywale zacięta i wyrównana, jednakże to nasi chłopcy byli minimalnie lepsi, wygrywając różnicą jednego punktu. Końcowy wynik meczu 59:58 dla drużyny MKS Wodzisław Śl.

- Wszyscy chłopcy uczestniczący w tym meczu dali z siebie wszystko i każdy z nich ma swój niepodważalny udział w tym zwycięstwie - komentuje trener Mirosław Pielorz.

Wyróżnili się Filip Pielorz, który był wszędzie, zarówno w ataku, jak i w obronie, Kamil Ochodek, który już nas przyzwyczaił do swojej dobrej gry oraz Wojtek Gawliczek, jak zwykle ambitny i wnoszący niezwykle dużo zarówno w ataku, jak i w obronie. Swój najlepszy dotychczas mecz rozegrał Kacper Kamiński, natomiast Jakub Jachimowicz dołożył dwa celne rzuty zza linii trzech punktów.

Nasza drużyna w rundzie rewanżowej finału B wygrała jak na razie wszystkie mecze i mamy nadzieję, że dobra passa zostanie utrzymana już do końca.

W meczu uczestniczyli:

Na zdjęciu: górny rząd od lewej - Kamil Ochodek /kapitan drużyny/, Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Wojciech Gawliczek, Michał Borkowski.

Dolny rząd od lewej - Jakub Jachimowicz, Filip Pielorz, Patryk Chłapek, Tymoteusz Kubica, Filip Świderek.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 3