Kolejne zwycięstwo UKS Strzał Wodzisław

2016-09-16, Autor: mk; źródło: mat. prasowe

15 września młodzi biathloniści z Wodzisławia Śląskiego walczyli o Mistrzostwo Śląska na Kubalonce. Podczas pierwszego dnia zmagań zawodnicy mieli do pokonania 3 kilometry a dziewczyny 2,5 km, natomiast za każdy niecelny strzał otrzymywali 20 sekund kary.

Na lini startu zjawili się najlepsi biathloniści z całego Śląska. Bezbłędne oko i bardzo dobry bieg zagwarantował złoty medal zawodnikowi z klubu UKS Strzał Wodzisław Sławkowi Kopaczowi, troszkę mniej szczęścia na strzelnicy miał Adam Zając, ale jego równie dobra forma biegowa, pozwoliła mu osiągnąć trzecie miejsce.

W tej samej kategorii debiutował Dawid Kufieta, który wywalczył bardzo wysoką 5 pozycję, nie wiele gorszy był Paweł Kowol zajmując 7 miejsce, na 15 miejscu swój bieg ukończył Szymon Konieczny, miejsce za nim, bo 16 pozycja należała do Rafała Zająca, natomiast 21 miejsce wywalczył Mateusz Konieczny.

W kategorii młodzików młodszych bezkonkurencyjny okazał się Fabian Suchodolski który nie miał sobie równych w strzelaniu i biegu tym samym zdobywając Mistrzostwo Śląska. Brązowym medalistą okazał się również zawodnik z Wodzisławia Kacper Brzóska, który miał jedną karę, natomiast Adam Kałuża wywalczył wysoką 6 pozycję.

Trochę mniej szczęścia miały dziewczyny, które nie spisały się na strzelnicy, mimo to osiągneły bardzo dobre lokaty. Najlepiej wypadła Sylwia Bażan, która zajęłą 8 miejsce, na 10 pozycji rywalizację ukończyła Paulina Nowak, tuż za nią na 11. Ewelina Dronszczyk, natomiast Julia Kałuża pokonała dystans zajmując 12 miejsce, na 15 lokacie bieg ukończyła Weronika Górecka, a Marta Zając uplasowła się na 17 pozycji.