zamknij

Wiadomości

Lawina wniosków do PGG, JSW i SRK. Spółki przyjęły już 80 tys. formularzy

2017-10-27, Autor: bf

Emeryci i renciści górniczy okupują punkty składania wniosków. Polska Grupa Górnicza, Spółka Restrukturyzacji Kopalń i Jastrzębska Spółka Węglowa przyjęły do dzisiejszego dnia w sumie 80 tysięcy formularzy. Pamiętajmy, że na mocy ustawy uprawnionych do otrzymania rekompensaty jest 235 tys. osób.

Reklama

Emeryci i renciści górniczy okupują punkty składania wniosków. Polska Grupa Górnicza, Spółka Restrukturyzacji Kopalń i Jastrzębska Spółka Węglowa przyjęły do dzisiejszego dnia w sumie 80 tysięcy formularzy. Pamiętajmy, że na mocy ustawy uprawnionych do otrzymania rekompensaty jest 235 tys. osób.

Tymczasem Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowa JSW S.A. informuje, że wczoraj otrzymała łącznie 18 tys. wniosków. - Średnio otrzymujemy 7 tysięcy formularzy dziennie. Największy ruch jest przy kopalni Jas-Mos oraz Knurów Szczygłowice – dowiadujemy się.

Wiceminister sejmowej Komisji Energii - Krzysztof Sitarski podaje, że obie spółki wraz z SKR przyjęły łącznie 80 tys. wniosków. Około 155 tys. osób jeszcze tego nie zrobiło.

Nie wiesz, czy przysługuje Ci rekompensata za utracony deputat węglowy. Więcej dowiesz się tutaj >>Prezydent podpisał ustawę o rekompensacie za utracony deputat węglowy<<

>>Tu złożysz wniosek o 10 tys. zł za utracony deputat - pełna lista punktów wraz z adresami i telefonami<<

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Piotrek 2017-10-27
  15:04:07

  6 21

  Ci ludzie naprawdę nie mają wstydu.

 • ~koliber 2017-10-28
  07:23:34

  7 8

  A co ci sie nie podoba, ze im sie należy trza było isc na gruba to też bys miol jak oni.

 • ~Kawa 2017-10-28
  13:05:57

  8 6

  Przywileje to coś co należy się osobom, które PRACUJĄ w danej branży, a nie osobom, które z niej odeszły. To co teraz się dzieje, to zwykłe wymuszenie- węgla, rekompensat. A potem płacz, że kopalnie notują straty. Oczywiście wszystkiemu winne rządy, a nie ludzie, którzy z tych kopalni wypompowują te pieniądze.
  Przywilej z którego ci ludzi powinni korzystać, to wysokie emerytury- wiele poświęcili, zdrowie, czas. I te emerytury im to rekompensują. Ale dlaczego nadal im się należy węgiel? Dlaczego nadal należą im sie rekompensaty? Mentalność byłego ustroju.
  Idąc tym tokiem, byłym pracownikom supermarketów, itp również należy się część ich zysku. Bo niby dlaczego nie?

 • ~fandango 2017-10-28
  15:00:52

  7 3

  Thalie i Fabie pójdą u dilerów jak świeże bułeczki ;-)

 • ~francik 2017-10-29
  22:10:14

  5 4

  do -Piotrek i -Kawa
  wy dwaj pajace niedomyci , mam coś innego o was ale nie dadzą tego komentarza
  na pewno jesteście GOROLAMI Z KRWI I KOŚCI
  nie jest wam wstyd pisać taki słów ?
  po jaką chol....... przyjechaliście na nasz Śląsk ???? zanieczyszczać powietrze ? wypie......... do GOROLOWIC i to w podskokach
  NASZ UKOCHANY ŚLĄS WAM NIE ODPOWIADA
  czamu te pierzińskie gorole sam przijechały ? wiy to kiery ? bo jo ni ....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1169