MKS Wodzisław: medal za medalem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie

2011-02-17, Autor: ig
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich zawodniczki MKS Wodzisław pokazują się z jak najlepszej strony. Wczoraj zajęły czołowe miejsca w sprincie na 1000 m stylem klasycznym, dziś wywalczyły kolejne medale.

Wczoraj Dominika Bielecka wywalczyła złoto. A ze srebrnym krążkiem w sprincie na 1000 m stylem klasycznym z olimpiady wraca Sabina Śpiewak. Reprezentantki MKS-u Wodzisław startują w rywalizacji juniorek B (rocznik 1993-94).

Dziś też szczęście je nie opuściło. W biegu na 5 km stylem klasycznym złoty medal wywalczyła dla odmiany Sabina Śpiewak. Dominika Bielecka tym razem zajęła trzecie miejsce.

Zawodniczki MKS-u w najbliższą sobotę wystartują w biegu na dystansie 7,5 km stylem dowolnym, a w niedzielę w biegu sztafetowym na dystansie 6 km.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich traktowana jest jako Mistrzostwa Polski juniorów. Tym bardziej cieszy zajęcie przez wodzisławianki tak wysokich lokat. Zdaniem trener MKS-u Krzysztofa Skorupy, to najważniejszy sukces w dotychczasowych startach.