MKS Wodzisław wygrywa z ŻAK-iem Żory

2018-10-25, Autor: szuM

Koszykarze MKS-u Wodzisław wygrali z ŻAK-iem Żory aż 27 punktami, chociaż pod koniec trzeciej kwarty goście przybliżyli się tylko na 2 punkty.

W trzeciej kolejce spotkań dywizji „A” Ligi młodzików młodszych U13M (rocznik 2006 i młodsi) Śląskiego Związku Koszykówki młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski gościli na parkiecie hali sportowej SP 28 Wodzisław zespół ŻAK Żory II.

Do przerwy zawodnicy z Wodzisławia prowadzili w tych zawodach 43:34, jednak na koniec trzeciej kwarty goście zniwelowali przewagę do 2 punktów. Czwarta kwarta była popisem chłopców MKS-u, wygrali tą kluczową część meczu 39:14.

Mecz celnym rzutem za 3 punkty w ostatniej sekundzie czasu gry zakończył Krzysztof Jargoń - zawodnik, który wraz z Mikołajem Kolarskim, Michałem Nawrockim, Bartoszem Jordanem i kapitanem zespołu Piotrem Pożarowszczykiem wyróżniał się w MKS-ie. Bardzo dobre wejścia miał zawodnik z rocznika młodszego - 2007 Maciej Łazarczyk.

Wodzisławianie mieli w tym meczu wiele skutecznych zagrań w ataku niestety gra obronna niektórych graczy pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Nad tym elementem szczególnie muszą pracować.

MKS Wodzisław - Żorska Akademia Koszykówki II 95:68 (17:14, 26:20, 13:20, 39:14)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w tym meczu zdobyli: Mikołaj Kolarski 27, Krzysztof Jargoń 22, Bartosz Jordan 14, Michał Nawrocki 14, Piotr Pożarowszczyk 11, Maciej Łazarczyk 5, Jarosław Fierut 2.

W zawodach tych uczestniczyli też: Kuba Żurek, Kosma Kolarczyk, Karol Izydorczyk, Karol Kozielski i Gabriel Bichel. Trener zespołu - Marek Malik, kierownik zespołu Marek Michnik.