MKS Zorza bez szans na inaugurację ligi

2012-10-02, Autor: gs
W inauguracyjnym spotkaniu drugoligowych rozgrywek siatkarki Zorzy Wodzisław gładko przegrały na własnym parkiecie z Silesią Volley II Chorzów/Mysłowice 0:3.

Drugi zespół Silesii Volley, który w poprzednim sezonie był wicemistrzem II ligi, nie pozostawił wodzisławiankom złudzeń. Podopieczne Andrzeja Brzezinki miały wprawdzie momenty dobrej gry, ale nie mogło do wystarczyć na faworyzowane rywalki. W pierwszym secie wodzisławianki prowadziły nawet różnicą 7 punktów (12:5), lecz przyjezdne szybko odrobiły stratę, wyszły na prowadzenie i wygrały seta.

Drugą odsłonę Silesia bez problemu wygrała do 18. W trzecim secie zanosiło się na jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo przyjezdnych. Przy wyniku 23:14 na zryw stać jeszcze jednak było Zorzę. Gospodynie doprowadziły do stany 23:20, lecz faworytki, zdobywając 2 kolejne punkty, nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Silesia Volley II Mysłowice/Chorzów mogła się więc cieszyć pierwszego w tym sezonie ligowego zwycięstwa.

Zorza Wodzisław - Silesia Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)

Zorza: Marta Wójcik (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Aleksandra Małek, Weronika Dusza, Karolina Sowisz, Patrycja Szado, Patrycja Michalska (libero), Judyta Ogerman, Daria Hibner, Magdalena Prokop, Agata Czernecka, Weronika Wyrozębska.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1