Odra remisuje w Czańcu. Świetny Bąkowski

2012-10-14, Autor: gs
Kolejny punkt do swojego konta mogą dopisać piłkarze Odry, którzy zremisowali z LKS-em Czaniec 1:1. W 39. minucie po "główce" Mateusza Krupy wodzisławianie wyszli na prowadzenie, a 10 minut przed końcem do remisu z rzutu karnego doprowadził Maciej Żak.

Nieskuteczność gospodarzy i świetna postawa w bramce Tomasza Bąkowskiego zdecydowały, że wodzisławianie byli w stanie wywieźć z Czańca punktową zdobycz. LKS był stroną dominującą, atakował, ale seryjnie marnował świetne okazje. Kilkukrotnie w dogodnych sytuacjach w bramkę nie trafiał Kamil Karcz, a strzały z bliska Grzegorza Kmiecika po rzutach wolnych fenomenalnie bronił Bąkowski. Bramkarz Odry bezradny był tylko raz. W 80. minucie arbiter zdecydował się podyktować dla gospodarzy rzut karny, który na bramkę zmienił Maciej Żak.

Dużo skuteczniejsza była Odra, która potrafiła wykorzystać jedną z niewielu stworzonych przez siebie okazji. Po dośrodkowaniu z wolnego w pole karne wychodzący z bramki Robert Kubiczek zderzył się z jednym z obrońców gospodarzy, a piłkę głową do bramki skierował Mateusz Krupa.

LKS Czaniec - Odra Wodzisław Śląski 1:1 (0:1)
0:1 Mateusz Krupa '39
1:1 Maciej Żak '80 - rzut karny

Czaniec: Robert Kubiczek - Łukasz Dębski, Maciej Żak, Krystian Bączek, Dariusz Łoś, Kamil Karcz, Piotr Świerczyński, Szymon Waligóra (76' Dawid Hałat), Piotr Pindel (93' Wojciech Sadlok), Tomasz Kozioł (60' Paweł Łoś), Grzegorz Kmiecik (67' Włodzimierz Kierczak)

Odra: Tomasz Bąkowski - Artur Gać, Piotr Sławik, Krzysztof Szeja, Wojciech Franiel, Grzegorz Jakosz, Paweł Polak (82' Kang Ho Jung), Bartosz Zyguła (75' Łukasz Staniek), Łukasz Reinhard (69' Maciej Rozmus), Marek Walczak (90' Tomasz Młynek), Mateusz Krupa

Żółte kartki: Bączek, Karcz - Gać, Jakosz, Sławik, Franiel, Młynek, Bąkowski

Sędzia: Bartosz Bielaś (Katowice).