Odra Wodzisław: w rundzie wiosennej wciąż bez punktu

2011-03-14, Autor: Redakcja
Nie udało się wodzisławianom zdobyć pierwszych punktów w rundzie wiosennej. W sobotnie popołudnie w meczu 19 kolejki piłkarskiej I ligi Odra Wodzisław uległa Warcie Poznań 1:3.

Za faworyta przed spotkaniem uchodzili goście, mający w kadrze kilku zawodników z przeszłością w ekstraklasie, takich jak Piotr Reiss, Krzysztof Gajtkowski, Maciej Scherfchen, Zbigniew Zakrzewski czy bramkarz Andrzej Bledzewski, podczas gdy Odra w dalszym ciągu boryka się z poważnymi problemami natury finansowej i organizacyjnej.

Przedmeczowe przypuszczenia znalazły potwierdzenie już na samym początku spotkania. W 2 minucie Zbigniew Zakrzewski wykorzystał błąd linii defensywnej gospodarzy i strzałem w długi róg bramki dał poznaniakom prowadzenie. Wodzisławianie rzucili się do odrabiania strat. Mimo momentami zdecydowanej przewagi zawodnikom Odry brakowało jednak zimnej krwi przed bramką Bledzewskiego, w związku z czym wyrównanie nie padło. Zespół Warty z kolei wykorzystał już swoją pierwszą okazję na podwyższenie rezultatu. W 34 minucie strzałem zza linii pola karnego przy biernej postawie Macieja Nalepy gola zdobył Piotr Reiss. Po tej bramce tempo spotkania spadło i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Zobacz fotorelację z meczu >

Przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu trener gospodarzy, Jarosław Skrobacz dokonał dwóch zmian: w miejsce Michała BrzozowskiegoBartłomieja Sikorskiego na placu gry pojawili się Daniel TanżynaŁukasz Skrobacz. Odra od razu ponownie przejęła inicjatywę na boisku. Tym razem już z wymiernym efektem – w 57 minucie dwójkową akcję Tomasza StolpySamuelsona Odunki celnym strzałem zakończył ten drugi. Była to pierwsza bramka zdobyta przez Odrę w rundzie rewanżowej. Kiedy wydawało się, że to Odra będzie bliższa wyrównania, akcję, która – jak się później okazało – rozstrzygnęła losy meczu, przeprowadziła Warta. W 77 minucie Michał Ciarkowski przedarł się przez defensywę Odry i celnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 3:1. Przy tym golu ponownie nie najlepiej spisał się golkiper gospodarzy.

Tym samym drużyna Warty Poznań w drugim spotkaniu rundy wywalczyła drugie zwycięstwo, natomiast zawodnicy Odry Wodzisław pierwszych punktów wiosną będą musieli szukać w wyjazdowym pojedynku 20 kolejki z zespołem GKS Bogdanka Łęczna.

Odra Wodzisław - Warta Poznań 1-3 (0-2)
0-1 - Zakrzewski 2', 0-2 - Reiss 34', 1-2 - Odunka 57', 1-3  Ciarkowski, 77'

Odra: Nalepa, Brzozowski (46' Tanżyna), Cybulski, Marek, Caha, Sobik (87' Polak), Skrobacz, Figiel, Sikorski (46' Kuczok),  Stolpa, Odunka.

Warta: Bledzewski, Wichtowski (62' Jasiński), Bartkowiak, Kieruzel, Otuszewski, Gajtkowski (90' Scherfchen), Ngamayama, Marciniak, Reiss, Ciarkowski, Zakrzewski (30' Białożyt).
Trener: Bogusław Baniak.

Żółta kartka: Wichtowski.
Sędziował: Rafał Greń (Rzeszów).
Widzów: ok. 600.