Olimpia Wodzisław Śląski zwycięża w meczu z wiceliderem

W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek II ligi kobiet wodzisławskie koszykarki stanęły przed trudnym zadaniem przystępując do rywalizacji z wiceliderem rozgrywek, a jednocześnie jednym z pretendentów do walki o pierwszoligowy awans - drużyną Chrobry Basket Głuchołazy.

Podobnie jak w przegranym pojedynku z Wisłą Can-Pack Kraków i tym razem drużyna Olimpii rozpoczęła mecz nerwowo i nieskutecznie, w wyniku czego zawodniczki Chrobrego w 5. minucie pierwszej kwarty objęły prowadzenie 2:7. Sytuacja szybko się jednak zmieniła, kiedy na boisku zameldowały się Dzierbicka i Oskwarek. Szybkie dwie akcje punktowe tych zawodniczek, wsparte dodatkowo celnym zagraniem Soboty, wyprowadziły w siódmej minucie tej części gry wodzisławianki na prowadzenie 8:7 Od tego momentu licznie zgromadzona publiczność oglądała zacięty pojedynek, w którym co chwilę zmieniała się drużyna prowadząca. Ostatecznie kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem Olimpii 19:18.

Pierwsze 4 minuty drugiej kwarty to uderzenie wodzisławianek. Dzierbicka, Majka i Kocon skutecznymi akcjami wyprowadziły swój zespół na 9-punktowe prowadzenie. W odpowiedzi zawodniczki Chrobrego zmniejszyły co prawda rzutem trzypunktowym przewagę do 6 punktów, ale niedługo po tym duet Majka-Kocon ponownie odbudowały przewagę do 11 punktów. Końcówka kwarty to ponownie najpierw skuteczna gra Chrobrego i zmniejszenie przewagi gospodyń, a chwilę później powiększenie jej do 8 punktów, tym razem dzięki akcji Soboty (36:28).

Pierwsze 6 minut spotkania po przerwie to prawdziwy popis gry gospodyń. Mocne zacieśnienie szyków obronnych oraz bardzo dobra gra w ataku spowodowały, że ten fragment Olimpia wygrała 17:2, a na tablicy pojawił się wynik 54:30 dla gospodyń. Aplauz publiczności w tej części meczu wzbudziła zwłaszcza J. Kocon, która w krótkim czasie zdobyła 11 punktów, z czego 6 rzutami zza lini 6.75 (3x3). Mocno zdeprymowane skuteczną grą gospodyń zawodniczki z Głuchołaz nie były w stanie zmienić niekorzystnego dla siebie wyniku, a jedynie zmniejszyły przewagę Olimpii, która na koniec trzeciej kwarty wynosiła 62:40.

W czwartej kwarcie napór wodzisławianek nie malał, a cztery kontrataki zakończone celnymi rzutami W.Walochy wyprowadziły Olimpię na trzydziestopunktowe prowadzenie w 9. minucie ostatniej kwarty. Dzięki wysokiemu prowadzeniu na boisku mogły pojawić się do tej pory radziej grające W. Grzegorzek, K. Walocha oraz P. Kurzawa. W ostatniej minucie meczu punkty zdobywały już tylko zawodniczki z Głuchołaz, dzięki czemu znowu zmniejszyły wysokie prowadzenie Olimpii, jednak zwycięstwo gospodyń nie podlegało już dyskusji i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 79:55.

„Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo nad mocnym zespołem z Głuchołaz. Obawiałem się tego meczu, bo nie byłem pewien, czy zawodniczki zdołały mentalnie uporać się z dotkliwą porażką, jakiej doznaliśmy w poprzedniej kolejce. Dodatkową komplikacją była niewiadoma dyspozycja Agaty Majki po urazie jakiego doznała w ostatnim meczu oraz Justyny Kocon, która zaraz po kontuzji musiała zastąpić Olę Piechaczek, bo ta w meczu nie mogła wystąpić z powodu.... kontuzji. Zwycięstwo było możliwe, bo podstawowa ósemka zawodniczek rozegrała bardzo dobre zawody. Zdecydowanie lepiej prezentowaliśmy się w obronie. Na obwodzie mocno utrudniliśmy wymianę podań, a w strefie podkoszowej dużo dobrej pracy wykonywały nasze wysokie zawodniczki. Bardzo dobrze w tym elemencie spisywała się zwłaszcza W. Oskwarek. Cieszę się, że „udźwignęliśmy" ten mecz, ale nie popadamy w huraoptymizm, bo mamy świadomość, że jesteśmy dopiero w połowie drogi do upragnionego celu. Przed nami bardzo trudna runda rewanżowa, w której większość meczów mamy na wyjeździe." - tak mecz komentował trener ekipy z Wodzisławia - G. Korzeń.

Kolejne spotkanie koszykarki Olimpi rozgrywają we własnej hali już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00, a przeciwnikiem będzie zespół MTS IKAR Niepołomice.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 79:55 (19:18, 17:10, 26:12, 17:15)

Punkty dla Olimpii zdobywały: Kocon J. 19, Dzierbicka K. 15, Majka A. 14, Sobota J. 13, Walocha W. 8, Krupa S. 4, Oskwarek W. 2, Kurzawa P. 2, Mikołajewska K. 2, oraz Walocha K. i Wiktoria G. 0.