Zaczęły od wygranych! Pierwsze mecze ŻKK Olimpia w nowym sezonie za nami

2023-10-19, Autor: kb

W sobotę (14 października), drugoligowe koszykarki "Olimpii" rozpoczęły zmagania ligowe, natomiast w poniedziałek (16 października) uczyniły to juniorki U19. Zarówno seniorki, jak i juniorki miały powody do radości!

W pierwszym meczu sezonu seniorki mierzyły się we własnej hali z drużyną MKS Polkowice.

Mecz stał na wysokim poziomie i dostarczył kibicom niebywałych emocji. Przez całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu, a obydwie drużyny walczyły o każdy skrawek parkietu. Jeszcze na 5 minut przed końcem spotkania Olimpijki prowadziły 11 punktami, jednak ta przewaga szybko została zniwelowana przez polkowiczanki i o końcowe zwycięstwo przyszło walczyć do ostatnich sekund.

Finalnie podopieczne trenerów Damiana Hnidy i Przemysława Jasińskiego odnoszą, ku uciesze zgromadzonych kibiców, minimalne zwycięstwo 70:69 (16:16, 20:16, 18:18, 16:19).

Olimpię reprezentowały:
Patrycja Hnida 22 pkt., Paulina Hnida 16 pkt., Martyna Gruszka 10 pkt., Katarzyna Jagła 6 pkt., Paulina Słodowy 5 pkt., Aleksandra Piechaczek 4 pkt., Hanna Oleksy 3 pkt., Wiktoria Mendyk 2 pkt., Majka Stefaniak 2 pkt., Agata Bąk, Kinga Karwot, Martyna Pluta.

Kolejny mecz drugoligowe koszykarki rozegrają w dniu 21 października (sobota) o godz. 17:30 w Gliwicach, gdzie zmierzą się z gospodarzem AZS Politechnika Śląska Gliwice.

Na pierwszy zaś mecz juniorki U19 prowadzone przez trenerów Przemysława Jasińskiego oraz Damiana Hnidę wybrały się do Wisły, gdzie zmierzyły się z zespołem ISWJ Wisła.

Początek meczu wodzisławskie koszykarki nieco przespały, co pozwoliło rywalkom wyjść na prowadzenie 8:1. Jednak z minuty na minutę zwiększały tempo i skuteczność gry, co pozwoliło zakończyć pierwszą połowę wynikiem 42:25 dla Olimpii. Druga połowa to dobra i zespołowa gra w ataku oraz w obronie i konsekwentne powiększanie przewagi.
Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Olimpii 83:50 (16:12, 26:13, 16:13, 25:12).

Warto zaznaczyć, że w składzie na mecz znalazły się dwie młode zawodniczki tj. Hanna Oskwarek (2009 r.) oraz Natalia Korytowska (2010 r.).

Olimpię reprezentowały: Patrycja Hnida – 25 pkt, Laura Stukator – 18 pkt, Majka Stefaniak – 12 pkt (2 x 3pkt), Natalia Korytowska – 10 pkt (1 x 3pkt), Wiktoria Pawlus – 9 pkt, Hanna Oskwarek – 4 pkt,  Martyna Pluta – 3 pkt (1 x 3pkt), Agata Bąk – 2 pkt, Natalia Drózd oraz  Kinga Karwot.

W drugiej kolejce spotkań juniorki U19 podejmą w poniedziałek (23 października) o 18.30 na hali przy ZSP7 w Wodzisławiu, ul. 26 Marca 66 w derbowym pojedynku swoje rywalki z RMKS Rybnik.
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5