Koszykówka: Olimpijki pokonują MKS MOS Katowice (83:79)

2023-11-15, Autor: kb

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek U19K Olimpijki po bardzo emocjonującym meczu wygrywają z MKS MOS Katowice 83:79 (19:9, 12:21, 17:23, 25:20, d: 10:6)

Mecz zaczął się od wygranej 1 kwarty przez zawodniczki Olimpii, jednak z minuty na minutę i kolejnymi kwartami gra się wyrównała. Na 1 min. i 26 sek. przed końcem meczu to rywalki z Katowic wygrywały 69:63. Charakter i wola walki zawodniczek Olimpii, a co za tym idzie skuteczna gra w obronie i celne rzuty w ważnych momentach pozwoliły im na 12,3 sek. przed końcem meczu zbliżyć się do rywalek, a na tablicy widniał już wynik 70:73. Na ostatnią akcje zawodniczki Olimpii miały 12,3 sek., po szybkim wyprowadzeniu piłki, podanie otrzymuję Agata Bąk, która celnym rzutem za 3 punkty wyrównuje stan meczu na 73:73. Rywalkom pozostało jednak jeszcze 7,3 sekundy na wyprowadzenie swojej akcji. Faul zawodniczki Olimpia w ostatniej sekundzie meczu dał Katowiczankom szanse na zwycięstwo, jednak rywalki pudłują obydwa rzuty wolne i mieliśmy dogrywkę. w której to więcej sił i „zimnej krwi” zachowały miejscowe zawodniczki, co dało im wygraną.

Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki Olimpii pierwszą rundę rozgrywek U19K kończą na 2 miejscu w tabeli.