Siatkarki Zorzy zwycięskie! Pierwszy raz w nowym sezonie

2013-10-08, Autor: mkor, Robert Furtak
Zorza Wodzisław wygrała z SMS-em PZPS II Sosnowiec w drugiej kolejce II ligi kobiet. Wynik 3:0 nie odzwierciedla jednak do końca tego, co działo się na parkiecie.

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, tylko do drugiej kolejki rozgrywek musieli czekać sympatycy MKS Zorza Wodzisław na pierwsze zwycięstwo naszych siatkarek.Pierwszy punkt meczu wywalczyły zawodniczki z Sosnowca, ale kolejne trzy "oczka" dla Zorzy wywalczyła bardzo trudną zagrywką Judyta Ogerman. Po chwili przestoju ze strony miejscowych siatkarek na tablicy widniał jednak wynik remisowy (3:3) i od tego momentu wodzisławianki kontrolowały sytuację na boisku.

W ofensywie skuteczne były: wspomniana Ogerman, ale także Weronika Dusza, Aleksandra Małek czy Monika Wieliniec. Rosnąca różnica punktów na korzyść Zorzy umożliwiła trenerom wypróbowanie zawodniczek rezerwowych. Daria Hibner, Magda ProkopKarolina Marchewka miały okazję, aby już w pierwszym secie wspomóc pierwszą szóstkę i "wejść w mecz". Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:15.

W drugim secie, Zorza osiągnęła przewagę 10:4. Wtedy wydawało się, że zwycięstwo jest kwestią najbliższych kilku minut. Zawodniczki z Sosnowca pokazały jednak charakter i zaczęły odrabiać straty, a przy stanie 13:10 trener Andrzej Brzezinka skorzystał z przerwy dla wodzisławskiego zespołu.

Gdy na tablicy widniał rezultat 24:20 dla miejscowych sosnowiczanki zdobyły dwa kolejne "oczka", czego skutkiem był kolejny czas na żądanie szkoleniowców gospodyń. Ostatnią akcję seta skutecznym atakiem zakończyła Weronika Dusza.

Trzecia partia to koncertowa gra Zorzy. Były punktowe bloki, silne i skuteczne ataki, a także widowiskowe punktowe zagrania z krótkiej piłki w wykonaniu pary Marta Wójcik - Monika Wieliniec.

Ta ostatnia była zresztą bohaterką środkowej części seta, bo ze stanu 10:6 doprowadziła do wyniku 15:6 dzięki m.in. trzem asom serwisowym z rzędu! Taki wyczyn rzadko zdarza się na parkietach siatkarskich na tym poziomie rozgrywek, a więc tym większy szacunek należy się środkowej Zorzy. Dzieło zniszczenia w polu zagrywki kontynuowała Marta Wójcik, zagrywając osiem razy z rzędu!

Wygrana jest tym cenniejsza, że łupem miejscowej drużyny padła pełna pula trzech punktów meczowych. Mocno przyczyniła się do tego Judyta Ogerman, która rozegrała znakomite spotkanie.

Za tydzień siatkarki z Wodzisławia wyjadą na trudny mecz do lidera z Opola. Czy pójdą za ciosem?

MKS Zorza Wodzisław Śląski - SMS PZPS II Sosnowiec 3:0 (25:15, 25:22, 25:9)

Skład Zorzy: Judyta Ogerman, Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek,Magdalena Prokop, Patrycja Szado, Marta Wójcik (kapitan), Daria Hibner, Karolina Marchewka, Agnieszka Ostrzołek (libero)

Trenerzy: Andrzej Brzezinka i Andrzej Szruba