Pięć bramek na Bogumińskiej. Odra - BKS 2:3

2012-10-21, Autor: gs
Podobnie jak w poprzednim sezonie spotkanie Odry z BKS-em Bielsko-Biała obfitowało w sporą ilość emocji i goli. Wówczas było 3:3 – teraz wodzisławianom zabrakło jednego trafienia, aby tamten rezultat powtórzyć.

Mimo że gospodarze strzelili pierwszą i ostatnią bramkę, nie potrafili wygrać. Wynik otworzył w 37. minucie Maciej Rozmus, a zamknął, 10 minut przed końcem, Mateusz Krupa.

W międzyczasie trzy gole zdobył BKS, zapewniając sobie drugie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. W 52. minucie Marcin Kocur mocnym strzałem doprowadził do remisu, a chwilę później Damian Zdolski po rzucie karnym wyprowadził BKS na prowadzenie.

W 59. minucie drugą żółtą, a więc i czerwoną kartkę zobaczył Adrian Olszowski i goście musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę. Nie przeszkodziło im to w zdobyciu kolejnego gola – w 70. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Kocur. Odra, za sprawą trafienia Krupy, zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki, ale na więcej gospodarzy nie było już stać.

Odra Wodzisław - BKS Stal Bielsko-Biała 2:3 (1:0)
1:0 Maciej Rozmus 37'
1:1 Marcin Kocur 50'
1:2 Damian Zdolski 53' - rzut karny
1:3 Marcin Kocur 70'
2:3 Mateusz Krupa 82'

Odra: Bąkowski - Gać (82' Bochenek), Szeja, Jakosz, Franiel, Polak, Zyguła (88' Młynek), Kang (60' Staszewski), Rozmus (78' Staniek), Walczak, Krupa

BKS: Zieliński - Boczek Gęsikowski, Antczak, Zdolski (84' Rucki I), Rucki II, Czaicki, Wójcik (56' Zaremba), Olszowski, Wojtasik (65' Mikoda), Kocur (90' Bujok)