zamknij

Wiadomosci

Radlińska tężnia bije rekordy popularności. Ale to nie koniec inwestycji. Co jeszcze tutaj powstanie?

2015-06-03, Autor: Monika Krzepina
Otwarta w zeszłym roku tężnia solankowa w Radlinie okazała się strzałem w dziesiątkę. Do miasta zjeżdżają teraz mieszkańcy całego regionu. Atrakcyjność tego miejsca z pewnością jeszcze wzrośnie. A to za sprawą planowanej rozbudowy bazy wokół obiektu.

Władze miasta mogą sobie pogratulować tego pomysłu. Atrakcyjność turystyczna Radlina wzrosła poprzez otwarcie jesienią ubiegłego roku tężni solankowej na Wypandowie. Zjeżdżają tutaj mieszkańcy całego regionu, korzystać z dobrodziejstw specyficznego mikroklimatu bogatego w cenne mikroelementy.

Reklama

 

>>Niedziela przy radlińskiej tężni - zobacz fotogalerię

Ale to nie koniec tej inwestycji. Miasto szykuje się bowiem do rozbudowy bazy wokół tężni. W ubiegłym tygodniu ogłoszony został przetarg

na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim. Władze Radlina mają w planach m.in.  powstanie wokół obiektu placu zabaw, otwartego potoku wykorzystującego wodę z pobliskiego źródła i "suchej ścieżk" do masażu stóp.

 

- W planach jest również zaplecze gastronomiczne, elementy siłowni na wolnym powietrzu czy budowa pomostów wokół powstającego przy tężni stawu - wylicza Marek Gajda, rzecznik prasowy radlińskiego urzędu.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie pojawią się nowe atrakcje przy tężni. Wszystko zależy od tego ile czasu zajmie wykonawcy

opracowanie projektu i wyłonienie w kolejnym przetargu wykonawcy robót.

 

Dodajmy, że ostatnio oczekująca na liście rezerwowej radlińska tężnia otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 211 854,17 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (z puli środków przeznaczonych na na turystykę i infrastrukturę okołoturystyczną).

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~D@dik 2015-06-04 14:35:42

  Sama idea powstania obiektu i jego użyteczność jest zacna. Sam byłem w zeszłą niedzielę na spacerze z żoną i co mnie uderzyło, to zanim dotarłem do tężni z ul. Sienkiewicza, gdzie zaparkowałem (przy tężni nie ma wystarczającej ilości miejsc, ale też IMHO nie powinno być ich za wiele) to już nawdychałem się dymów z plastików spalanych w sąsiadujących z tężnią domach. Pod wieczór spala się tam byle co w piecach, co było wyraźnie odczuwalne.Być może miasto pomogło mieszkańcom Wypandowa w modernizacji instalacji grzewczych. W ostatniej zimie pół biedy, bo tężnia nie działała, ale jeśli ma tam stanąć siłownia pod chmurką to od października szybciej da się na tym obiekcie wyhodować raka płuc niż przy bieganiu ulicą Hutniczą. O mikroklimat przy tężni trzeba zadbać kompleksowo!

  11 0
 • ~Piotrek 2015-06-05 01:45:02

  Zawsze mnie rozwalał ten pomysł z tężnią w Radlinie. Nie no OK, tężnia jest spoko, ale jeżdżenie do Radlina to trochę tak jak wczasy pod reaktorem w Czarnobylu. Przecież dym z kominów w Radlinie widać nawet w Czechach. I sorry, ale nie pomoże tępienie spalania śmieci w domach(na marginesie, po co to ludzie jeszcze robią?)

  5 0
 • ~D@dik 2015-06-05 11:51:50

  @Piotrek: ludzie palą śmieciami z własnej głupoty i biedy! Kolejność tych przyczyn dowolna. Ze skrajną głupotą ostatnio spotkałem się w przypadku kobiety jaką spotkałem pod cmentarzem na Sienkiewicza, która wkłady do zniczy niedopalone przychodzi codziennie tam zbierać, bo tym pali w piecu!!! Zresztą świadomość ekologiczna jest marna w naszym społeczeństwie: na osiedlach wszystkie śmieci wymieszane, ale wszyscy deklarują segregację! Przy domach prywatnych na mojej ulicy raz na miesiąc ludzie wystawiają 1/3 worka plastików...Resztę widzę przez okno w postaci sygnałów "konklawe" wieczorem jak grzeją wodę do kąpieli...

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Lubisz krytą pływalnię Manta w Wodzisławiu?
Oddanych głosów: 301