Siatkówka: Historyczny sukces młodych radlinian

2015-05-09, Autor: mkor, źródło: mat. pras.

W ubiegłym tygodniu w Tarnowie Podgórnym (województwo wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w siatkówce, w których wystąpił zespół SK JSW KOKS Radlin.

Drużynę prowadzoną przez trenera Marka PrzybyszaWitolda Słanina reprezentowali: Filip Grygiel – kapitan, Beniamin Granieczny, Szymon Rakowski, Jakub Bugajski, Daniel Skupień – libero, Kacper Walawski, Mateusz Tkocz, Bartosz Szymiczek, Dawid Baluch, Kacper Konopacki, Kamil Konieczny, Dominik WróblewskiMarek Wojaczek.

Radlinianie wystartowali z grupy B. Jedyna porażka jaką doznali miała miejsce przeciwko UMKS MOS Wola Warszawa, późniejszymi zwycięzcami grupy. SK JSW KOKS Radlin okazał się być lepszy od takich drużyn jak MMKS Maraton Świnoujście czy MKS Piast Krotoszyn i ostatecznie zakończył rywalizację w grupie B na drugim miejscu z pięcioma oczkami.

W półfinałach nasza drużyna trafiła na Trefl Gdańsk. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem 2:0 gdańszczan i radlinianie musieli zadowolić się w takim wypadku meczem o trzecie miejsce, w którym mieli ponownie zmierzyć się z warszawiakami.

Po trudnej przeprawie w pierwszym secie podopieczni Marka PrzybyszaWitolda Słanina wygrali to spotkanie nie przegrywając ani jednego seta. Taki wynik pozwolił stanąć im na trzecim miejscu podium, co jest dużym sukcesem.

Podczas zawodów indywidualnie nagrodzono radlińskich siatkarzy. Filip Grygiel został wybrany MVP meczu z Maratonem, Beniamin Granieczny z Piastem, a Jakub Bugajski z Wolą Warszawa. Dodatkowo najlepszym atakującym turnieju został wybrany Filip Grygiel.