Ślęza pogrążyła „Olimpijki” w dogrywce

W przedostatniej kolejce rozgrywek I ligi koszykówki kobiet ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski zagrała na wyjeździe z 1KS Ślęzą II Wrocław. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka.

Mecz 21. kolejki I ligi odbył się w niedzielę, 5 marca w Sali Sportów Walki AWF we Wrocławiu.

Od początku I kwarta toczyła się pod dyktando „Olimpijek”, którą ostatecznie wygrały 26:20. Najwięcej punktów w premierowej partii zdobyły Agata Majka - 10 i Justyna Kocon - 8 (2x3 punkty). W drugiej kwarcie wrocławianki zaczęły mozolnie odrabiać straty, ale na tyle skutecznie, by pod koniec wyjść na prowadzenie i połowę spotkania zakończyć wynikiem 45:39.

Z kolei w trzeciej partii to ŻKK Olimpia zaczęła zmniejszać dystans i na jej zakończenie przegrywała tylko jednym punktem 60:61. W ostatniej kwarcie kibice obserwowali jeszcze większe emocje i walkę o zwycięstwo każdego z zespołów. Po rzucie za 3 punkty Aleksandry Lewoń-Sczansny na 7 sekund przed końcem meczu na tablicy pojawił się remis 77:77. W tym wypadku do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Jednak w ostatecznej partii nasza drużyna nie potrafiła skutecznie stawić czoła rywalkom. Nie udało się nawet zdobyć honorowego punktu. W rezultacie dogrywkę przegrały 0:13 i cały mecz 77:90.

1KS Ślęza II Wrocław - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 90:77 (20:26, 25:13, 16:21, 16:17, 13:0)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Agata Majka - 26, Joanna Sobota, Justyna Kocon po 12, Weronika Oskwarek - 10, Katarzyna Klimowska - 7, Sonia Krupa, Aleksandra Lewoń-Sczansny po 5. Grały także: Karolina Walocha i Wioletta Walocha.

Punkty dla Ślęzy zdobyły: Patrycja Jaworska, Julia Tyszkiewicz po 23, Małgorzata Zuchora – 18, Marta Wdowiuk – 15, Sylwia Siemienas – 11. Grały także: Weronika Woźna i Martyna Mączka.

Ostatnie już w grupie B rundy zasadniczej spotkanie ŻKK Olimpia zagra na wyjeździe 12 marca z Eneą AZS Poznań.