Sukces! Unia Turza Śląska w 3. Lidze!

2023-06-22, Autor: KB

Unia Turza Śląska wygrała drugi mecz finałowy baraży ze Szczakowianką Jaworzno i dzięki temu w przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach 3. Ligi.

Piłkarze Unii Turza Śląska w sezonie 2022/23 zostali mistrzami IV Ligi grupy śląskiej II. Aby jednak awansować do wyższej klasy rozgrywkowej konieczne było rozegranie baraży.

Rywalem Unii byli mistrzowie z grupy śląskiej I, Szczakowianka Jaworzno.

Pierwszy mecz został rozegrany w sobotę (17 czerwca) w Jaworznie. Tam lepsi byli gospodarze, którzy pokonali przyjezdnych 2:1. Drugie spotkanie zostało rozegrane wczoraj (21 czerwca) w Turzy Śląskiej. Mecz nie układał się początkowo po myśli gospodarzy. W 57. minucie na prowadzenie wyszli goście, więc do co najmniej dogrywki gospodarze potrzebowali dwóch trafień. I tak też się stało. W 85. minucie bramkę zdobył Michał Gałecki, a dwie minuty później Patryk Dudziński zdobył drugą bramkę dla Unii.

Dogrywka.

Już chwilę po wznowieniu gry Michał Gałecki zdobył drugą bramkę tego dnia. Unia prowadziła 3:1. Zmotywowani gospodarze zdołali zanotować jeszcze jedno trafienie. W 117. minucie Sławomir Musiolik "dobił" rywali.

Unia Turza Śląska awansowała do 3. Ligi!

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 16