Turza Śląska: mają upragnionego lidera! Co za mecz!

Unia w końcu wdrapała się na szczyt ligi okręgowej! W niezwykle istotnym meczu, drużyna z Turzy Śląskiej pokonała Rafako Racibórz 2:1. Decydujący o zwycięstwie gol padł w ostatniej minucie spotkania! Teraz sprawa historycznego awansu jest już tylko w ich rękach.

Niepokonana od 8 meczów Unia Turza Śląska w Raciborzu była faworytem, ale rywal należał do tych z górnej połówki tabeli. U siebie zdołał pokonać już chociażby KS 27 Gołkowice (2:1).

Gołkowice, które przed tą kolejką miały 1 punkt przewagi nad Unią jechały na mecz z Górnikiem Radin. I też były faworytem, chociaż w ich przypadku potwierdziło się, że ostatnio mają problemy z regularnym wygrywaniem. Tak było i tym razem. Remis w Radlinie otworzył Unii drogę, by usadowić się na fotelu lidera.

Gracze Jana Adamczyka skrzętnie z tego skorzystali, choć dramaturgii było sporo. Od 9. minuty w Raciborzu, Unia musiała odrabiać straty. Nasz zespół angażował się w akcje ofensywne, ale i nadziewał się na groźne kontry przeciwnika. Do przerwy trudno było wierzyć, że ten mecz uda się jeszcze wygrać.

W drugiej połowie losy meczu diametralnie się jednak odmieniły, a głównym aktorem widowiska stał się Adam Ucher. Najpierw były piłkarz Fortecy Świerklany asystował przy wyrównującym golu Pawła Kulczyka w 51. minucie, a później... Była 96. minuta - ostatnia z doliczonego czasu gry. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Bartłomiej Sikorski. W polu karnym najprzytomniej zachował się Ucher, który skierował futbolówkę w światło bramki. Gospodarze rozpaczliwie próbowali wybić piłkę, ale ta sztuka im się nie udała. Futbolówka zatrzepotała w siatce, a drużyna z Turzy Śląskiej utonęła w euforii.

Dzięki zwycięstwie na trudnym ternie w Raciborzu, Unia objęła prowadzenie w tabeli ligi okręgowej. To o czym w Turzy nie chcieli nawet głośno mówić na początku sezonu stało się faktem. Początkowo celem była pierwsza "czwórka", ale z każdym tygodniem zespół swoją grą i regularnym punktowaniem zgłaszał wyższe aspiracje. Ta konsekwencja teraz doprowadziła ich na czoło stawki. Unia ma 1 punkt przewagi na KS 27 Gołkowice. Do zakończenie sezonu zostało 5 meczów.

KS RAFAKO RACIBÓRZ - LKS UNIA TURZA  1:2 ( 1:0 )
1 - 0  Sławomir Pytlik 9min.
1 - 1  Paweł Kulczyk 51min. asysta Adam Ucher
1 - 2  Adam Ucher 90+6min. asysta Bartłomiej Sikorski
Sędziowali : Grzegorz Buchcik ( główny ), Tomasz Buchcik i Marcin Rusek ( asystenci ).Widzów : 100. Żółte kartki : Wojciech Grabiniok, Łukasz Zajda - Tomasz Stolarski, Adam Ucher.

KS RAFAKO RACIBÓRZ : Rafał Koczwara(kpt) ( 56` Rafał Malon ) - Grzegorz Czerner, Paweł Urbisz, Dawid Małecki, Marcin Puzio - Adrian Rosik, Michał Koczor, Łukasz Zajda, Sławomir Pytlik ( 60` Mateusz Kocot ), Łukasz Sombrowski ( 89` Denis Abramczyk ) - Wojciech Grabiniok. Pozostali rezerwowi : Damian Mazurek, Bartosz Żagiel, Dawid Moneta, Mateusz Marcinek. Trener : Wojciech Grabiniok.

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Daniel Gojny, Gabriel Szkatuła, Tomasz Stolarski, Jan Krupiński - Dawid Skrzyszowski (kpt)( 90+6` Dominik Zganiacz ), Piotr Sitek ( 69` Mirosław Pawlusiński ), Bartłomiej Sikorski, Daniel Burzyński ( 46` Przemysław Pawliczek ), Adam Ucher - Paweł Kulczyk. Pozostali rezerwowi : Beniamin Jastrzębowski, Rafał Ganita, Marek Pawlus.

Trener : Jan Adamczyk.