Turza Śląska: rycerze jesieni znowu wygrywają

2013-11-05, Autor: mkor, źródło: LKS Unia
W XIV kolejce ligi okręgowej, LKS Unia Turza Śląska pokonała na własnym boisku Silesię Lubomia 3-1. -To był jeden z naszych lepszych meczów - mówi Jan Adamczyk, szkoleniowiec Unii.

Do przerwy na boisku w Turzy był remis. Gola dla gospodarzy strzelił Adam Ucher, a dla gości trafił Mariusz Makosz.W drugiej połowie gole zdobywali już tylko piłkarze Unii. Najpierw, w 50. minucie piłkę w siatce ulokował Bartłomiej Sikorski, a po chwili Adam Ucher zdobył swojego drugiego gola w meczu. Tym razem lewoskrzydłowy Unii wykorzystał rzut karny.

- To był jeden z naszych lepszych meczów, jeśli nie najlepszy. Potwierdził to kierownik drużyny, który zajmuje się m.in. sporządzaniem statystyk - mówi Jan Adamczyk, szkoleniowiec drużyny z Turzy Ślaskiej. Jego zespół jest rewelacją rozgrywek. Jako beniaminek zajmuje wysokie 3. miejsce w tabeli.

Do zakończenia rozgrywek w tym roku pozostały jeszcze dwie kolejki. W następnej serii gier, Unia zagra na wyjeździe z LKS-em 1908 Nędza. Adamczyk uważa, że drużynę czeka trudny mecz. Czy zawodnicy z Turzy Śląskiej odniosą czwarte zwycięstwo z rzędu?