Twierdza Turza zdobyta

Turza Śląska zdobyta. Piłkarze Unii przegrali pierwszy ligowy mecz na swoim wyremontowanym stadionie. W 3. kolejce IV ligi ulegli Drzewiarzowi Jasienica 0:1.

Drzewiarz, po dwóch zwycięstwach z rzędu, przyjechał do Turzy jak faworyt. W ekipie Jana Adamczyka zdawano sobie sprawę, że to będzie bardzo trudna przeprawa.

W pierwszej połowie Unia zneutralizowała atuty gości. W zasadzie tylko pod koniec tej części gry zakotłowało się pod bramką Beniamina Jastrzębowskiego, ale bramkarz gospodarzy wyszedł z opresji obronną ręką.

Po przerwie swoich sił spróbowała Unia. Brakowało jednak celnego, rzeczywiście groźnego strzału na bramkę przyjezdnych. Kiedy Unia przejęła inicjatywę, to goście zdobyli gola. W 69. minucie po pomysłowo rozegranym stałym fragmencie, piłkę w siatce umieścił Daniel Jakowenko i Drzewiarz wyszedł na prowadzenie 1:0.

Unia próbowała odrabiać straty. W ostatnich minutach Krzysztof Krzyżok dwukrotnie wyskoczył najwyżej w polu karnym, ale jego strzały nie znalazły drogi do bramki.

Turzanie przegrali 0:1 i doznali pierwszej porażki w ligowej batalii od 17 listopada ubiegłego roku. Jest to też pierwsza porażka Unii u siebie na nowym, wyremontowanym boisku.

LKS UNIA TURZA - LKS DRZEWIARZ JASIENICA 0:1

0 - 1 Daniel Jakowenko 69min. asysta Krzysztof Koczur

Sędziowali : Daniel Kruczyński ( główny ), Stanisław Biernat, Sławomir Słomka ( asystenci ).