Udane starty Wojciecha Fojcika w biegach narciarskich. Wywalczył Wicemistrzostwo Polski

Zawodnik NKS-u Trójwieś Beskidzka i mieszkaniec Marklowic, Wojciech Fojcik, wziął udział w dwóch imprezach biegowych w Jakuszycach. Zawody w ramach "Pucharu Azoty" podwójnie okrasił drugim miejscem, natomiast na Mistrzostwach Polski Juniorów A zdobył srebro.

W walentynkowy weekend w Jakuszycach odbyły się ogólnopolskie zawody w narciarstwie biegowym w ramach "Pucharu Grupy Azoty".
Zawodnik Wojciech Fojcik, uczeń ZSZ w Wodzisławiu Ślaskim i mieszkaniec Marklowic reprezentujący NKS Trójwieś Beskidzką zajął dwukrotnie drugie miejsce w kategorii junior A - w sobotę biegał na 4,8 km stylem dowolnym, a w niedzielę stylem klasycznym na 7,5 km.

W czwartek 18 lutego odbyły się kolejne zawody - tym razem były to biegi narciarskie w ramach Mistrzostw Polski Juniorów A w Jakuszycach i tam zawodnik pochodzący z Marklowic zajął doskonałe II miejsce w biegu łączonym na 10 km cl +10 km F zdobywając srebrny medal. Trenerem Wojciecha Fojcika jest Aleksandra Pustołka - nauczyciel marklowickiego gimnazjum.