Udany weekend w IV Lidze. Unia i Czarni ze zwycięstwami

2022-05-17, Autor: KB

Za drużynami Unia Turza Śląska i Czarni Gorzyce udany weekend. Oba zespoły z regionu wygrały swoje mecze w rozgrywkach IV Ligi. Zespół Unii wygrał na własnym obiekcie z LKS-em Czaniec 2:1. Czarni Gorzyce podejmowali swojego sąsiada z tabeli, ekipę rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała. Czarni wygrali to spotkanie 2:0.

Unia Turza Śląska i Czarni Gorzyce wygrali swoje mecze w ramach 25. kolejki, która odbywała się w ostatni weekend. Unia Turza Śląska pokonała LKS Czaniec 2:1, a Czarni Gorzyce poradzili sobie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0.

Unia Turza Śląska – LKS Czaniec 2:1

Zespół z Czańca przyjechał do Turzy w 15-osobowym składzie. Goście jako pierwsi zaatakowali bramkę rywali. Już w pierwszej minucie strzał oddał jeden z zawodników Czańca, ale bramkarz Unii popisał się interwencją. Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Po upływie 15 minut swoją pierwszą szansę mieli gospodarze i od razu zakończyło się to bramką. Patryk Dudziński wyprowadził Unię na prowadzenie. Po strzelonej bramce gospodarze uzyskali przewagę w tym meczu. Do przerwy wynik się nie zmienił mimo okazji do tego. W 74. minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu Turzy, a jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Kuczok. Chwilę później zespół LKS-u Czaniec zdobył bramkę kontaktową, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1.

Unia Turza Śląska zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rozgrywkach IV Ligi. W sobotę zawodnicy z Turzy udadzą się do Gliwic na starcie z drugą drużyną Piasta. Piast jest sąsiadem z ligowej tabeli, zajmuje czwarte miejsce.

Unia Turza Śląska w poprzednim tygodniu awansowała do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Rywalem Unitów w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej będzie Rekord Bielsko-Biała.

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł – Piotr Glenc, Aleksander Barteczko, Szymon Jary – Arkadiusz Woś (66. Bartosz Łyczko), Paweł Staniczek, Kamil Kuczok (77. Kamil Tront), Michał Mazur – Daniel Gryman (55. Daniel Podbioł), Patryk Dudziński, Dawid Pawlusiński (60. Mariusz Wanglorz). Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Dmytro Skrynnyk, Dawid Skrzyszowski. Trener: Marek Hanzel.

LKS Czaniec: Patryk Kierlin – Wojciech Stańczak, Daniel Stwora, Bartłomiej Borak – Arkadiusz Zacny, Maciej Felsch, Ilya Nazdryn-Platnitski, Filip Handy – Andrii Apanchuk, Rafał Hałat (62. Sebastian Wiśniowski), Oleksandr Apanchuk. Pozostali rezerwowi: Jakub Felsch, Szymon Nowak, Jonasz Orlicki. Trener: Szymon Waligóra

Czarni Gorzyce – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:0

Już od początku meczu w Gorzycach to Czarni byli zespołem przeważającym. Mimo wielu okazji do zdobycia bramki początkowo nie udawało się to gospodarzom, a na wysokości zadania stawał bramkarz gości. Jeszcze przed przerwą idealne dogranie z boku pola karnego wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem. W drugiej połowie ponownie częściej do głosu dochodzili gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym Podbeskidzia zdołali oni po raz drugi pokonać bramkarza gości. Do końca meczu Czarni kontrolowali wydarzenia na boisku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych Gorzyce 2:0.

Czarni dzięki zwycięstwu zbliżyli się do zespołu Podbeskidzia, ale nadal zajmują 13. miejsce w lidze. W sobotę o godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z Orłem Łękawica.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 4