Unia Turza Śląska przegrywa po raz drugi. Grały też ligi okręgowe

2015-10-19, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
Lider IV ligi (grupa śląska II) Unia Turza Śląska przegrała w hicie kolejki z wiceliderem, drużyną Polonia Łaziska Górne, aż 0:3. To druga porażka Unii z rzędu.

Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu Unia Turza Śląska niespodziewanie przegrała przed tygodniem po raz pierwszy w tym sezonie (zobacz więcej). 17 października ponad 200 osób przyszło na stadion w Łaziskach Górnych, by zobaczyć hit kolejki - mecz lidera z wiceliderem IV ligi. Przed meczem Unia miała 8 punktów przewagi i chęć udowodnienia, że zeszłotygodniowa porażka to tylko przypadkowe potknięcie. Mecz od początku był dość wyrównany, a szanse na strzelenie gola pojawiły się u obu ekip. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze. W 21. minucie po akcji zespołowej bramkę zdobył zawodnik Polonii Artur Korcz. Choć Unia próbowała doprowadzić do remisu, to do przerwy prowadzili gospodarze.
W drugiej połowie piłkarze z Turzy Śląskiej próbowali odwrócić losy spotkania, lecz skuteczni w defensywie i ataku Poloniści zdołali w 72. minucie strzelić drugiego gola. Goście mieli co prawda kilka groźnych akcji, ale żadna z nich nie skończyła się strzeleniem bramki. Pod koniec meczu sytuację "sam na sam" wykorzystali jeszcze gospodarze i Polonia Łaziska Górne wygrała finalnie z liderem 3:0, zmniejszając przewagę Unii w tabeli do pięciu "oczek".

Mecze ligowe rozegrały także kluby lig okręgowych (Katowice II oraz Katowice III), a w najciekawszym meczu wicelidera Gwiazdy Skrzyszów z liderem, drużyną Orzeł Mokre, posypało się sporo bramek. Gospodarze przegrali 3:4 i spadli na 3. miejsce, ustępując miejsca drużynie Naprzód Czyżowice, która efektownie zwyciężyła z Górnikiem Pszów 4:1.