Unia Turza Śląska wraca na właściwe tory

2015-10-26, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Unii zdołali wrócić na drogę zwycięstwa. Na własnym boisku Unia Turza Śląska pokonała Gwarka Ornontowice 2:0 i utrzymuje przewagę nad wiceliderem.

To był dobry mecz pod względem widowiskowym. Obie drużyny miały swoje szanse. Pierwsza połowa należała raczej do drużyny gości, której ataki mogły podobać się kibicom, lecz to Unia strzeliła dwie bramki. Dawid Hanzel był autorem obu bramek i ustrzeliłby hattricka, gdyby nie zmarnował "jedenastki" dla Unii.

W drugiej przerwie gospodarze kontrolowali sytuację na boisku i nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Dzięki tej wygranej lider utrzymał swoją pozycję oraz pięciopunktową przewagę nad Polonią Łaziska Górne. Za tydzień Unia zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Krupiński Suszec.

Unia Turza Śląska - Gwarek Ornontowice 2:0