zamknij

Wiadomości

W Gorzycach uruchomiono Punkt Przyjmowania wniosków w ramach Programu „Czyste Powietrze”

2020-02-13, Autor: AB, materiały prasowe

Podpisane w środę porozumienie ustala zasady wspólnej realizacji Programu „ Czyste Powietrze” na terenie Gminy Gorzyce, w celu obsługi mieszkańców w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania. 

Reklama

2 lutego 2020 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy WFOŚIGW w Katowicach, reprezentowanym przez Zastępcę Prezesa Zarządu Adama Lewandowskiego, a Gminą Gorzyce reprezentowaną przez Wójta Daniela Jakubczyka

W podpisaniu porozumienia uczestniczyła Senator Ewa Gawęda. Porozumienie ustala zasady wspólnej realizacji Programu „ Czyste Powietrze” na terenie Gminy Gorzyce, w celu obsługi mieszkańców w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania. 

Gmina Gorzyce jest pierwsza gminą z powiatu wodzisławskiego i 32 gminą w województwie śląskim, która podpisała porozumienie, w wyniku którego powstał Punkt Przyjmowania wniosków w ramach Programu „ Czyste Powietrze”.

Wyznaczeni pracownicy Urzędu Gminy będą pełnić dyżury w każdy poniedziałek w godz. 14:00-17:00 w sali narad przy ul. Kościelnej 15.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie w formie dotacji lub pożyczki na: wymianę źródeł ciepła, docieplenie przegród budynku, zakup i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), zakup i montaż wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła.

Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, dofinansowanie wynosi od 15% do 90 % kosztów kwalifikowanych (w zależności od dochodów), wynoszących maksymalnie 53 tys. zł.

Po podpisaniu porozumienia w Gminnym Centrum Kultury w Gorzycach odbyło się spotkanie eksperckie mające na celu przekazanie smorządowcom informacji na temat realizacji programu i zachęcenie ich do uruchamiania kolejnych punktów. 

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Grzegorz Matla 2020-02-13 15:38:29

  Szkoda tylko,że dla wielu ludzi,jest ten program nieosiągalny,mimo chęci,wymiany starych kopciuchów.

  10 6
 • ~Kawa 2020-02-13 18:35:53

  Jak kogoś nie stać na dbanie o SWÓJ DOM, to niech się przeprowadzi na bloki. Zapłaci niski czynsz i dostanie wszystko pod nos.
  Nie popieram dotowania prywatnych rzeczy obywateli z podatków.
  Z drugiej strony państwo tylko wymaga...

  Ja wymieniłem piec za swoje, bez dotacji, raz że ekologia, dwa że nie chciało się już dupie chodzić i w kółko pilnować pieca.

  4 23
 • ~klamstwo 2020-02-14 07:53:58

  Kawa mieszkam na blokach, dbam o swój dom, płacę bardzo wysoki czynsz, nie palę śmieciami, nie podrzucam śmieci innym do kontenerów, nie wywalam popiołu do ogródka więc dbam o środowisko bardziej niż ty i twoja leniwa dupa.

  9 5
 • ~wodzislawianin1 2020-02-14 08:49:26

  ocieplić dom, wymienić okna, ale zostawić starego kopcicha! brawo! takie programy nic nie zmienią.

  3 6
 • ~Artur Kowalski 2020-02-21 23:06:20

  Taki punkt to świetna sprawa! aż żałuję, że za czasów składania mojego wniosku o wymianę kopciucha nie było takich udogodnień, wisiałem ciągłe na telefonie z infolinią. Jednak już mogę spać spokojnie bo w mojej kotłowni jest nowoczesny i ekologiczny kocioł eei pellets od kostrzewy.

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy najmłodsi uczniowie mogą czuć się bezpiecznie w drodze do szkoły?Oddanych głosów: 121